​Slovenské Contera Parky registruje nové i prodloužené smlouvy

​Slovenské Contera Parky registruje nové i prodloužené smlouvy

25.6. - Velkému zájmu klientů se těší Contera Parky na Slovensku. Jen v prvním čtvrtletí roku 2020 prodloužila Contera smlouvu s jedničkou na trhu stavební chemie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientem se stala další přepravní společnost Pack4you.

Největší výrobce a distributor stavební chemie na českém a slovenském trhu Den Braven působí ve Svätém Juru od roku 2008 a má v Contera Parku vedle skladovacích prostor také svou slovenskou centrálu. „Contera Park je pro naši firmu ideálním řešením, Svätý Jur má skvělou polohu, vždy jsme dostávali a dostáváme kvalitní služby,“ uvedl Miroslav Mohyla, ředitel nákupu firmy Den Braven.

Mezinárodní přepravní gigant DHL Express spustil své distribuční centrum nákladní letecké dopravy pro Slovensko v Rači v roce 2014 a lokalitě zůstal věrný i po přejmenování na Contera Park Bratislava. Na stejném místě se letos usadila také další přepravní společnost Pack4you. Vloni své prostory v Rači rozšířily logistická společnost PKZ a knižní vydavatelství Ikar, v Contera Parku Prešov pak prodloužil v prvním čtvrtletí tohoto roku smlouvu slovenský přepravce CS Cargo.

„Stejně jako v České republice máme i na Slovensku velmi stabilní a vyvážené portfolio. Do složitého období, které ekonomiku pravděpodobně čeká, vstupujeme posíleni důvěrou našich klientů,“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Contera Park Svätý Jur má v tuto chvíli plnou obsazenost, necelých 7500 m2 k okamžitému pronájmu k dispozici v Rači a okolo 5500 m2 v Prešově. Tam zhruba stejnou plochu nabízí firma také k výstavbě typu built-to-suit.

Klienti oceňují strategickou polohu, výbornou dopravní dostupnost parků, ale i služby, které jim Contera poskytuje: „Vždy usilujeme o navázání dlouhodobých vztahů se zákazníky. Jejich spokojenost a důvěra je pro nás nejlepší odměnou,“ řekl Svetozár Rohoň, senior asset manager Contery na Slovensku.

Potvrdilo se to také v době koronavirové pandemie, kdy Contera dokázala splnit všechny hygienické předpisy a nařízení a vytvořila tak pronájemcům podmínky, aby mohly jejich provozy fungovat na sto procent.

Dva areály nedaleko Bratislavy a jeden u Prešova pod názvem Vector Parks koupila Contera od společnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) vloni na podzim. V dubnu převzala jejich správu a otevřela v Bratislavě vlastní pobočku.

(lan)

Foto: Contera

spinner