Nový rozměr intralogistiky: Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2022

Nový rozměr intralogistiky: Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2022

6.6. - Na veletrhu LogiMAT 2022 představila společnost Jungheinrich ve svém stánku v hale 9 nový systém PowerCube. S tímto kompaktním skladovým systémem pro boxy stanovuje Jungheinrich nová měřítka v oblasti automatizovaných skladových systémů a zaručuje optimální využití prostoru s vysokou flexibilitou a silným výkonem.

Jungheinrich byl největším vystavovatelem na veletrhu LogiMAT 2022 ve Stuttgartu. První den veletrhu v úterý 31. května si tento expert na intralogistiku připravil na svém stánku v hale 9 opravdové překvapení. V 9:30 zde absolvoval světovou premiéru nový systém Jungheinrich PowerCube. Návštěvníci veletrhu LogiMAT se mohli naživo seznámit s výhodami nového kompaktního skladovacího systému pro boxy a ověřit si na vlastní oči, jak Jungheinrich otevírá novou dimenzi efektivity ve skladu.

PowerCube je automatizovaný kompaktní sklad boxů pro prostorově úsporné skladování a vychystávání drobných dílů a běžného nákladu. Boxy jsou naskládány na sebe v modulárním regálovém systému ve vertikálních kanálech vysokých až 12 m. Díky této výšce systému umožňuje PowerCube prostorově úsporné a efektivní skladování na velmi malé ploše. Boxy jsou skladovány a vychystávány pomocí nově vyvinutých vozíků CSC, které se pohybují pod regálovým systémem rychlostí až 4 m/s. Vozíky jsou navíc vybaveny speciálním bezpečnostním systémem.

V 10:30  Christian Erlach, člen představenstva Jungheinrich, společně s Nico Rosbergem, který je významným propagátorem elektromobility a udržitelného podnikání, představili novou kampaň značky Jungheinrich. "Nico dává tvář našemu odhodlání v oblasti lithium-iontové technologie a větší udržitelnosti v intralogistice. Společně chceme ukázat, co je možné ve skladu budoucnosti," řekl Christian Erlach a Nico Rosberg doplnil: "S Jungheinrichem máme společný cíl: učinit svět udržitelnějším díky e-mobilitě a chytrým technologiím."

Společnost Jungheinrich na veletrhu LogiMAT od 31. května do 2. června 2022 prezentovala také široké portfolio automatizovaných skladovacích systémů a mobilních robotů. S nejnovějším přírůstkem do řady automatických vozíků (AGV) - autonomním mobilním robotem (AMR) - pokrývá Jungheinrich ještě širší spektrum řešení, která nyní zahrnují od úkolů s nízkým a vysokým zdvihem, přes skladování VNA, přepravu po podlaze, tahání nákladu i přepravu pod nákladem až po přepravu robotů ke zboží. Nejvýznamnějšími automatickými produkty na stánku Jungheinrich byl robot Soto od partnera Jungheinrich - společnosti Magazino, automatický vozík EKS 215a nominovaný na cenu IFOY Award a nejnovější člen rodiny Jungheinrich: AMR arculee od společnosti arculus.

Na stánku Jungheinrich byly k vidění také nejnovější lithium-iontové vozíky POWERLiNE. Patří mezi ně elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík ERD 220i, nominovaný na cenu IFOY Award, a elektrický nízkozdvižný vozík ERE 225i. Společnost Jungheinrich je průkopníkem lithium-iontové technologie v intralogistice. Konceptem integrovaných lithium-iontových baterií Jungheinrich opět stanovuje nový standard v intralogistice. Výsledkem jsou výrazně menší rozměry vozíku, lepší obratnost, vyšší komfort a vyšší bezpečnost. Další zvláštností vozíků POWERLiNE je to, že až do dodání zákazníkovi jsou zcela neutrální z hlediska emisí CO2. Celkově lithium-iontová technologie významně přispívá k větší udržitelnosti v intralogistice. Přesvědčí také spolehlivě vysokým výkonem při snížené spotřebě energie, rychlým nabíjením a nulovou údržbou.

Pro všechny, kteří se nemohli LogiMATu ve Stuttgartu účastnit osobně, představí Jungheinrich 9. června 2022 v rámci online akce to nejdůležitější z veletrhu. Na online setkáních a ve virtuálních showroomech se každý může podrobně seznámit s tím, jak Jungheinrich utváří sklad budoucnosti, a nechat si poradit od zaměstnanců společnosti Jungheinrich.

(pav)

Foto: Jungheinrich 

spinner