Nemocnice v Curychu má nový automatizovaný sklad

Nemocnice v Curychu má nový automatizovaný sklad

Nový automatizovaný sklad drobných položek Univerzitní nemocnice v Curychu je vybaven bezdotykovým akumulačním válečkovým dopravníkem, který je založen na modulární dopravníkové platformě MCP od firmy Interroll.

Sklad, který byl vyprojektován, zkonstruován a implementován firmou Ansorix, je doslova tlukoucím srdcem nového logistického a servisního střediska provozovaného Univerzitní nemocnicí Curych v Schlerenu nedaleko Curychu. Sklad dodává nemocnici zboží a poskytuje logistické služby. K zajištění připravenosti nemocnice, která poskytuje lékařskou péči ve všech oborech medicíny, na budoucí požadavky bylo třeba zřídit nový skladovací systém – s efektivním provozem, přizpůsobený požadavkům nemocnice a s nízkými provozními náklady. Důležitým požadavkem bylo také to, aby nová logistická infrastruktura byla dostatečně flexibilní a umožňovala rozšíření s minimálním omezením provozu a nízkými náklady.

Nový sklad má kapacitu 3024 zásobních podnosů v každém skladovacím/vydávacím stroji. Použití MCP s integrovanými 24V pohony RollerDrive znamená, že podnosy různých velikostí mohou být přepravovány bez tlakové akumulace. Zásobní podnosy jsou odebírány z volně stojících skladovacích regálů a přepravovány k jedné ze čtyř vydávacích stanic. Kromě dodávání podnosů s produkty ze skladu odklání každá z těchto stanic prázdné a plné podnosy. Dva další dopravníky pak přepravují prázdné podnosy k vydávací stanici k naplnění.

MCP od firmy Interroll, důležitá vazba mezi skladem drobných položek a vydávacími stanicemi projektu nemocnice, je v podstatě systém modulů plug-and-play, které umožňují jednoduše vytvořit vysoce sofistikované a flexibilní řešení toku materiálu. Zvolené řešení lze navíc snadno rozšiřovat. Integrované pohony 24V RollerDrive zaručují regulovaný a energeticky úsporný tok zboží, který může být snadno adaptován tak, aby vyhověl současným požadavkům.

(mna)

Foto: Interroll

spinner