Möbelix má nový sklad a výdejní místo v P3 Olomouc

Möbelix má nový sklad a výdejní místo v P3 Olomouc

27.11. - Rakouský prodejce nábytku Möbelix zřizuje nový sklad a výdejnu zboží v průmyslovém parku P3 v Olomouci. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě firmy Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast.

Logistický park P3 Olomouc je dobře dostupný z dálnice D35, a tak je o pronájem ploch zájem. Nedlouho předtím, než si zde pronajala plochu o celkové rozloze 2100 metrů čtverečních společnost Möbelix, rozšířila své kapacity v Olomouci i logistická společnost Raben Logistics. Barvy retailového a e-commerce segmentu v P3 Olomouc již hájí například Kaufland, který od října svou kapacitu navíc ještě rozšířil, nebo společnosti Activa, V-podlahy nebo Trost, který má v areálu prodejnu autopříslušenství. Z logistických společností zde kromě Raben sídlí také balíkový přepravce PPL a svůj terminál má v P3 Olomouc i globální logistický gigant DHL. V neposlední řadě v olomouckém parku působí společnost Erreka Plast, která přímo v areálu vyrábí plastové komponenty pro nákladní vozy.

„V P3 Olomouc máme své zázemí od ledna 2012 a se službami P3 jako správce a vlastníka parku jsme moc spokojení. P3 tým nám byl vždycky k dispozici. Oceňujeme to, že se o své budovy starají dlouhodobě a mají dohled nad tím, co se v parku děje,“ řekl Roman Nováček, Regional Director Moravia Raben Logistics Czech. Vysokou poptávku po prostorách v P3 Olomouc potvrzuje i fakt, že celý areál je již plně obsazený. „V letošním roce se nám povedlo pronajmout všechny stávající budovy v parku. Zůstává nám možnost výstavby samostatně stojící haly o výměře 3500 metrů čtverečních, kterou ušijeme uživateli přímo na míru,“ uvedl Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku.

Park P3 Olomouc je dobře dostupný nejen z dálnice D35,ale i z centra města, jež je od areálu vzdálené pouze čtyři kilometry. „Jelikož chceme nový sklad využít i jako výdejní místo, blízkost k zákazníkům pro nás byla rozhodující. Díky infrastruktuře a skvělé poloze olomouckého P3 parku to k nám lidé mají opravdu jenom kousek,“ řekl generální ředitel Möbelix pro Českou a Slovenskou republiku Jiří Šulc. Blízkost do centra města ocení také retailoví nájemci, kteří odtud mohou pohodlně zásobovat své obchody. Společnost Erreka Plast, která v areálu realizuje lehkou výrobu pro automobilový průmysl, zase vítá blízkost veřejné dopravy nebo dostatek parkovacích míst pro zaměstnance.

(mna)

Foto: P3

spinner