​Linde Material Handling představuje nové elektrické paletové vozíky

​Linde Material Handling představuje nové elektrické paletové vozíky

22.6. - Linde Material Handling uvádí na trh novou řadu kompaktních elektrických vozíků T14 – T20, určených pro přepravu palet s hmotností od 1,4 do 2,0 tun. Menší modely T14 a T16 vybavené kompaktní lithium-iontovou baterií umožňují bezproblémové manévrování i ve stísněných prostorách. Díky senzorové ochraně nohou je práce obsluhy nyní ještě bezpečnější.

Poptávka po elektrických paletových vozících celosvětově stále roste. Patří totiž mezi nejpoužívanější manipulační vozíky, které umožňují přepravu palet nebo jiných nákladů na krátké až středně dlouhé vzdálenosti. Tyto flexibilní pomocníky lze nalézt téměř v každém průmyslovém odvětví velkých i malých společností, kde jsou často vystaveny velmi náročným provozním podmínkám. Pracují na nakládacích a vykládacích depech a docích, kde obvykle dochází během přepravních operací k hektické interakci mezi lidmi a stroji v městských oblastech nebo na úzkých plochách nákladních automobilů, kde se počítá každý centimetr. Někdy je obzvláště důležité, aby byl vozík dobře ovladatelný, v jiných případech je prioritou co nejtišší provoz. Důsledně je však vyžadován vysoký komfort ovládání, nejlepší možná ochrana obsluhy před zraněním, spolehlivost při provozu a také jednoduchá a cenově výhodná údržba.

Malý vozík, který nabízí mnoho možností využití

Kompaktní model vozíku Linde T14 s nosností 1,4 tuny je primárně určen pro přepravu zboží v maloobchodě a pro rozvozy zásobování ve městech. Výkonnější modely Linde T16 a Linde T18 s nosností 1,6 resp. 1,8 tuny slouží především k nakládce a vykládce palet. Model Linde T20 s nosností 2,0 tuny je určen pro náročnější přepravy v průmyslové výrobě.

(lan)

Foto: Linde Material Handling

spinner