Kongres EASTLOG 2019 se zaměřil na logistiku v době dynamických změn

Kongres EASTLOG 2019 se zaměřil na logistiku v době dynamických změn

11.6. -  Komerční prezentace - Více než 400 registrovaných účastníků, 42 řečníků a 45 partnerů zaznamenal letošní ročník největšího a nejdéle pořádaného tuzemského logistického kongresu. EASTLOG 2019 úspěšně proběhl v polovině května v čestlickém Aquapalace Hotelu Prague. Letos se oblíbená dvoudenní akce věnovala metamorfóze.

Mezi přednášejícími zaujal například Martin Piškanin z HOPI Holding, který společně se svou kolegyní Hanou Vaníkovou představil unikátní HOPI CEE Fish Hub, komplexní logistické centrum pro uskladnění a distribuci mořských plodů v regionu střední Evropy. Technology evangelist Petr Mára vystoupil s přednáškou o vztahu převratně se rozvíjejících technologií a člověka. Ekonom Martin Slaný se věnoval logistice v makroekonomickém kontextu, včetně nástinu hospodářského výhledu na letošek i příští rok.

Proměna skladů i celého oboru

Chybět pochopitelně nemohly ani zajímavé panelové diskuze. První z nich s podtitulem „Proměna skladů aneb jak hledat sklad, který obstojí před výzvami příštích let“ se zúčastnili zástupci významných průmyslových developerů i realitně-poradenských firem. Následovala panelová diskuze věnovaná ekonomickým vizím a úhlům pohledu na budoucí vývoj logistiky v ČR.

Detailně o automobilovém průmyslu

Kromě obvyklých kongresových sekcí, jako je TRENDLOG, PRODLOG, HRLOG a druhým rokem též ITLOG, byla do programu letos premiérově zařazena sekce AUTOLOG. Ta se věnovala aktuálním logistickým trendům v automobilovém průmyslu. Například Tomáš Hladík, vedoucí consultingu ve společnosti Logio, zde prezentoval efektivní řízení dodavatelského řetězce.

Radek Janků, CEO společnosti BattSwap, přiblížil automobilové vynálezy a inovace, ze kterých už nyní mohou těžit různé firmy a v blízké budoucnosti je účinně využít pro svůj byznys.

Výroba, IT či lidské zdroje

O trendech a reálných aplikacích Průmyslu 4.0 přednášel v kongresové sekci PRODLOG Filip Plevač, odborník na digitalizaci. O moderních trendech v logistice výrobního průmyslu hovořil Petr Jirsák z VŠE.

V rámci workshopu ITLOG vzbudila zaslouženou pozornost prezentace Aleše Špidly z Českého institutu manažerů informační bezpečnosti o kybernetických hrozbách, mezi něž mohou patřit i hackerské útoky na roboty.

Workshop HRLOG přinesl mj. přednášku s názvem „Kriminální svět – znáte jeho příležitosti a trendy?“ o zaměstnávání vězňů, s níž vystoupila Lucie Streichsbierová z Rubikon Centra, které podporuje lidi v získání práce, řešení dluhů a odpovědnosti vůči sobě, rodině a svému okolí.

Příležitost pro obchodní jednání

V průběhu hodinové pauzy na oběd proběhl BizLOG. Jedná se o krátká speed-datingová obchodní setkání mezi poskytovateli a uživateli logistických služeb.

Posílena byla na letošním kongresu také venkovní expozice. K dispozici zájemcům byly manipulační vozíky Linde a Toyota, dále tahač od společnosti Kühne + Nagel, jehož kabinu mohli účastníci navštívit, nebo elektromobily značky Volkswagen a AUDI k testovacím jízdám.

Večer se pak uskutečnil neformální Logistický Business Mixer (LBM), kde si účastníci mohli po celodenním přídělu informací užít zábavu. Poprvé LBM hostil Palác relaxu v přilehlém aquaparku.

SEELOG: Den věnovaný exkurzím

Druhý den kongresu, tedy čtvrtek 16. května, byl věnován exkurzím do pokročilých logistických provozů. Jedna z návštěv proběhla v již zmíněném HOPI CEE Fish Hubu v Jažlovicích a druhá v logistickém centru řetězce Globus v Jirnech.

(pr)

spinner