Dovážka potravin domů prudce roste, Rohlík.cz omezil počet položek v nákupu

Dovážka potravin domů prudce roste, Rohlík.cz omezil počet položek v nákupu

16.10. - Online supermarket Rohlík.cz zavedl opatření, která umožní v čase prudkého nárůstu online nákupů potravin obsloužit  více zákazníků z bezpečí domova. Tím zásadním je možnost objednat maximálně 35 položek na nákup a současně s tím je možné provést pouze jednu objednávku na den na jednoho zákazníka.

"Abychom vyhověli narůstající potřebě zákazníků objednat si potraviny online a pomohli jim zůstat v bezpečí domova díky doručení až před dveře, musíme přistoupit k několika opatřením: od pátku 16. 10. bude možné objednávat maximálně 35 položek na nákup. a současně s tím bude možno provést pouze jednu objednávku na den na jednoho zákazníka. Každý den, v 10.00, ve 14.00 a v 17.00 hodin budeme otevírat další volné sloty pro objednávky zákazníků," uvedl v tiskové zprávě Rohlík.cz. Bezpečnostním opatřením je pak platba předem, platební kartou online. Výjimku mají senioři a ZTP, stejně jako tomu bylo na jaře. Z preventivních důvodů byl rovněž dočasně pozastaven zpětný odběr nákupních tašek. Pokud se zákazník nachází v karanténě, neměl by vracet ani vratné obaly.

„Chápeme, že jsou tyto kroky omezující. Nemůžeme se však otáčet zády k lidem, kteří naše služby akutně potřebují. Ať už proto, že jim opatření zkomplikovala rodinný či pracovní život, nebo třeba proto, že se ze dne na den ocitli v karanténě a jsou odkázáni na pomoc zvenčí. Pevně věříme, že společně toto nelehké období zvládneme a pomůžeme co nejvíce lidem. A děkujeme zákazníkům za trpělivost a důvěru, kterou do nás každým dnem vkládají“, uvedl Petr Pavlík, CEO Rohlík.cz. „Na navýšení kapacity Rohlíku pracujeme, ať už se jedná o posily na skladě nebo kurýry, rezervujeme si zboží u našich dodavatelů. A tou zásadní podporou bude otevření našeho dalšího skladu v Praze v Horních Počernicích v příštím týdnu“, doplnil Petr Pavlík.

Rohlík.cz zároveň informoval, že se na firmu obracejí zákazníci, kteří mají vůli pomoci těm, pro které je současná situace nejtíživější. "Nabízíme jim tedy možnost vzdát se z dobré vůle svých kreditů, které jim vracíme například za zpoždění, a věnovat je nadaci Krása pomoci na pořizování zboží pro seniory," uvedl Rohlík.cz.

(tl)

Foto: Rohlík.cz

spinner