​DB Schenker díky technologii what3words zpřesní doručování

​DB Schenker díky technologii what3words zpřesní doručování

Společnost DB Schenker integrovala geolokační technologie what3words do portálu eSchenker. Tento krok zvýší efektivitu logistických operací tím, že umožní přesné doručování do jakéhokoliv čtverce na Zemi o rozměrech 3 × 3 metry. What3words totiž celý svět rozdělil do takových čtverců, z nichž každý má vlastní unikátní adresu složenou ze tří anglických slov – trojslovnou adresu.

Integrace systému what3words umožní více než 110 tisícům klientům DB Schenker, kteří každý měsíc realizují přes 500 tisíc objednávek, optimalizovat jejich dodavatelský řetězec tím, že upřesní místo nakládky nebo vykládky právě pomocí trojslovné adresy. Například sekvence ///smiling.always.seating například odkazuje na čtverec před vstupními dveřmi centrály DB Schenker v Essenu.

„Naše spolupráce s what3words je dalším krokem DB Schenker při vytváření plně digitálního logistického ekosystému. Zejména v souvislosti s veletrhy nebo výstavami tato služba našim řidičům poskytuje přesná místa pro doručování, díky čemuž můžeme naše klienty obsloužit lépe a rychleji,“ uvedl CIO/CDO společnosti DB Schenker Markus Sontheimer. Chief commercial officer společnost what3words Clare Jones dodal: „Z nedávné německé studie vyšlo najevo, že 73 procent zásilek má problémy s nalezením správné adresy. A ve více než čtvrtině případů musí řidiči zjišťovat dodatečné informace nutné k tomu, aby mohli najít správné místo pro doručení. What3words tento problém řeší pro obě strany – zvyšuje efektivitu a zlepšuje zákaznickou zkušenost.“

Logistické společnosti se po celém světě potýkají s nepřesností v doručování. Velké areály, jako jsou továrny, sklady nebo místa konání různých akcí, mají často několik vjezdů, což nesmírně ztěžuje vykládky na specifických místech. Portál eSchenker tak dláždí novou cestu pro logistický průmysl. Díky integraci nových technologií, jako je what 3words, se zásilky na své místo určení dostanou bezpečně a včas, čímž udržují ten nejvyšší možný standard zákaznických služeb.

Mateřská společnost DB Schenker Deutsche Bahn investovala do technologie what3words v roce 2016, od té doby obě společnosti spolupracovaly na jejím zavádění.

Komplexní logistická řešení

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuci až po řízení toku informací.

(mna)

spinner