DACHSER zabezpečuje logistiku vakcín v Berlíně

DACHSER zabezpečuje logistiku vakcín v Berlíně
7.1. - Mezinárodní logistický provider DACHSER začal se spuštěním vakcinace proti onemocnění COVID-19 v Německu organizovat v Berlíně logistiku vakcín. Na základě pověření berlínského senátu DACHSER zabezpečuje skladování chladicích boxů s vakcínami a jejich distribuci do vakcinačních center, nemocničních lékáren a k mobilním vakcinačním týmům.

Na základě pověření berlínského senátu spravuje DACHSER zásoby vakcín od jejich dodání do centrálního skladu vakcín a denně je za dodržení všech bezpečnostních a kvalitativních standardů dodává do šesti berlínských očkovacích center, jedenácti nemocničních lékáren a až k šedesáti mobilním očkovacím týmům. Distribuce potřebného příslušenství pro očkování pak probíhá ze skladu společnosti DACHSER.

„S berlínským senátem úzce spolupracujeme od července minulého roku, kdy jsme začali skladovat osobní ochranné prostředky a rychlotesty na koronavirus a distribuovat je do zdravotnických zařízení ve městě,“ uvedl Olaf Schmidt, General Manager logistického centra DACHSER Berlín-Brandenburg v německém Schönefeldu, a dodal: „velmi rádi poskytujeme naše logistické know-how k podpoře tohoto pro společnost tak důležitého dodavatelského řetězce.“

O společnosti DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. V současnosti zaměstnává 31 000 lidí ve 393 pobočkách a má zastoupení ve 44 zemích světa.

V ČR DACHSER disponuje více než 56 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 600 lidí.


(čtk, tl)

Foto: DACHSER

spinner