​Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách

​Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách

20.5. - Českobudějovická pobočka logistické společnosti Dachser Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole. Na téměř 7 000 metrech čtverečních logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

Dachser v Českých Budějovicích po 16 letech změnil svoji adresu. V ulici Slévárenská na okraji města od nynějška operuje z budovy postavené na míru v režimu build-to-suit developerskou společností VGP. Stavba byla předaná v termínu v polovině března. „Máme za sebou náročnou fázi stěhování pobočky a zaměstnanců a v současné době už plně využíváme výhod nových prostor,“ uvedl vedoucí pobočky Dachser v Českých Budějovicích Petr Papan, a dodal: „Moderní, prostorné logistické prostory nám nyní umožní poskytovat ještě lepší kvalitu služeb a dostatek nakládacích ramp optimalizaci a zrychlení manipulace při nakládce a vykládce.“

Dachser je specialista na sběrnou službu a jeho pobočka na jihu Čech má přímé napojení na evropskou síť pozemních přeprav, která čítá téměř 300 vlastních a partnerských poboček. „Strategická poloha pobočky a větší prostory překládkové haly umožní, aby se pobočka stala v rámci sítě společnosti Dachser také platformou sběrné služby pro zásilky do Rakouska,“ uvedl Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic. Nové prostory navíc vytváří podmínky pro rozšíření nabídky kontraktní logistiky v Českých Budějovicích.

V prostorách pro českobudějovickou pobočku Dachseru jsou využívány technologie pro úsporu zdrojů, které zahrnují mimo jiné LED osvětlení, rekuperaci tepla či zařízení pro šetrné nakládání s pitnou vodou a další. Budova i celý průmyslový park jsou stavěny také s ohledem na využití technologií budoucnosti. Dachser v souladu se svojí strategií pro ochranu klimatu rozšiřuje používání nákladních vozidel na elektropohon. S přechodem na elektromobilitu počítá i českobudějovická pobočka, která by v budoucnu měla využívat rychlých i pomalých nabíjecích stanic, pro které je v areálu připraveno technické zázemí.

Pobočka společnosti Dachser v Českých Budějovicích zahrnuje 2 000 m2 překládkové a přes 4 300 m2 skladové plochy s kapacitou přibližně 6 900 paletových míst. Administrativní část tvoří cca 630 m2 moderních kanceláří. VGP Park České Budějovice se nachází na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz.

Základní informace o společnosti Dachser v České republice

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T., a. s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser uzavřel s E.S.T. v roce 2006 smlouvu o joint venture, proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. Společnost je dnes specialistou na mezinárodní sběrnou službu a charterové přepravy, poskytuje kontraktní logistiku a služby s přidanou hodnotou a prostřednictví své divize Dachser Air & Sea Logistics zabezpečuje i letecké a námořní přepravy a celní služby do celého světa.

Dachser Czech Republic ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce Dachser Cargoplus) a dvou provozovnách (Letohrad a Frenštát pod Radhoštěm) v současné době zaměstnává na 600 lidí. Společnost disponuje téměř 53 tisíci paletovými místy pro skladování po celé České republice.

(lan)

Foto: Dachser

spinner