DACHSER v České republice letos přepraví skoro 1,1 milionu zásilek

DACHSER v České republice letos přepraví skoro 1,1 milionu zásilek

Další úspěšný rok má za sebou společnost DACHSER Czech Republic. Podle předběžných odhadů posilovala v obratu i v počtu realizovaných zásilek. Podařilo se jí uzavřít nové zakázky v oblasti kontraktní logistiky a zaznamenala navýšení poptávky po exportních přepravách sběrnou službou i celovozech. Na tiskové konferenci v Praze na začátku prosince oznámili výsledky generální ředitel DACHSER Czech Republic Petr Kozel a obchodní a marketingový ředitel firmy Jan Polter.

Petr Kozel letos předal pomyslné otěže vedení firmy do rukou Jana Pihara, který se od ledna příštího roku stane generálním ředitelem DACHSER Czech Republic.

„Před deseti lety jsme naskočili do výtahu, který jede stále nahoru,“ vtipně zhodnotil vývoj základních ukazatelů firmy v uplynulých letech Petr Kozel. Firma podle dosavadních výsledků očekává, že se její obrat letos vyšplhá na 2,95 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst přibližně o 11 procent. Počet zásilek by měl dosáhnout téměř 1,1 milionu a jejich tonáž meziročně vzroste zhruba o deset procent. „Naše Strategie 2023+ počítá s organickým růstem společnosti. Jsem rád, že letošní ukazatele splňují tato naše očekávání a že se nám daří dlouhodobě dosahovat nejen dobrých hospodářských výsledků, ale že současně s tím i nadále zvyšujeme kvalitu našich služeb,“ uvedl Petr Kozel. Přitom stále platí, že export převyšuje import zásilek. Z celkového počtu 1,098 milionu zásilek jich 565 600 bylo v letošním roce určeno na export. Nejvíce zásilek sběrné služby zamířilo tradičně do Německa, následovaly Francie a Itálie. Letos firma zaznamenala i nárůst celovozových přeprav a dokládek.

„Dařilo se nám také v oblasti kontraktní logistiky. Po zkušebním provozu jsme od ledna letošního roku spustili naši provozovnu v Letohradu, která řídí sklad materiálu a hotových výrobků našeho významného zákazníka, OEZ ze skupiny Siemens. Díky nárůstu počtu zakázek v oblasti kontraktní logistiky na pobočce DACHSER Hradec Králové jsme také mohli spustit projekt rozšíření pobočky a v říjnu letošního roku jsme se přestěhovali do nových, větších prostor,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic Jan Polter. Podle jeho slov se firma letos zaměřila i na tzv. speciální řešení, tedy Chem-Logistics pro nebezpečné zboží a DIY-Logistics, která řeší dodávky do hobbymarketů. „Řešení DACHSER DIY-Logistics zohledňuje specifika logistiky pro hobbymarkety a prodejny pro kutily a zahrádkáře. Je doslova ušité na míru pro dodávky sběrné služby do tohoto segmentu, který zahrnuje výrobky nejrůznějších kategorií – od nejmenšího spojovacího materiálu přes stavební materiál a zahradní sortiment až po chemické výrobky spadající pod dohodu ADR,“ řekl Jan Polter a popsal specifika tohoto řešení, které zahrnuje i zpětnou logistiku a B2C dodávky při nákupu prostřednictvím e-shopu. Nicméně uvedl, že B2C logistika je pouze dodatkovou službou.

Jan Polter shrnul i významné investice firmy na celoevropském i českém trhu. Připomněl integraci společnosti Johnston Logistics v Irsku, která bude pokračovat v příštím roce implementací informačních systémů. Hovořil i o nové skladové hale v Lozorně nedaleko Bratislavy, která si vyžádala investici pěti milionů EUR a byla slavnostně uvedena do provozu letos v červnu, či o rozšíření skladových a administrativních prostor pobočky v Überherrnu, které bylo dokončeno letos v září.

Také v České republice DACHSER rozvíjel svou činnost. Investoval přibližně 26 milionů Kč do vybavení skladu materiálu i hotových výrobků v Letohradu, který postavila společnost OEZ ze skupiny Siemens. Plný provoz na 5600 metrech čtverečních nový sklad zahájil letos v lednu a DACHSER se stará o kompletní řízení skladu, z něhož vyjíždí denně průměrně 15 vozidel naplněných materiálem.

Významný rozvoj letos zaznamenala také pobočka v Hradci Králové, která se na podzim přestěhovala do nových prostor. K dispozici má nyní 3900 metrů čtverečních skladových ploch a 860 metrů čtverečních administrativních prostor. Sklad disponuje 40 nakládacími rampami a jeho součástí je i zóna pro manipulaci s nebezpečným zbožím podle dohody ADR.

Společnost kromě toho investovala i do vzdělávání svých zaměstnanců, jejichž počet se za deset let více než ztrojnásobil a letos přesáhl hranici 580. „Soustředíme se především na vzdělávání v oboru. Naši lidé se pravidelně účastní školení přesně podle svého pracovního zařazení a zkušeností. Zaměřujeme se ale také na posilování takzvaných soft skills a na zlepšení jazykového vybavení zaměstnanců, a to na všech úrovních,“ zdůraznil Petr Kozel s tím, že i v budoucnu se chce firma mimo jiné zaměřit na investice do vzdělávání svých zaměstnanců.

Martina Vampulová

Foto: MNA

spinner