​DACHSER opět první ve sběrné službě

​DACHSER opět první ve sběrné službě

V nejnovějším žebříčku Top 100 in European Transport and Logistics udržela společnost DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunula v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

Report o stovce největších logistických společností v Evropě zveřejňovaný Fraunhoferovým centrem pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s vydavatelstvím DVV a Německou logistickou asociací BVL analyzoval stovku logistických společností s nejvyšším obratem v Německu. Jak uvedly noviny DVZ, v letošní edici žebříčku předčila společnost DACHSER logistickou a spediční společnost Kühne + Nagel, přičemž nejvyšší příčky obsadily Deutsche Post DHL a Deutsche Bahn.

V celkovém hodnocení autoři studie uvedli i celkový obrat (vyjma příjmů z konsolidace a spolupráce) stovky největších logistických společností v Německu za rok 2017. Ten dohromady dosáhl celkem 64,4 miliardy EUR (v roce 2015 to bylo 60,6 miliardy EUR). Podle těchto údajů logistický sektor vyrostl ve dvou předchozích letech o přibližně 6,3 procenta. Vezmeme-li jen deset logistických společností s nejvyšším obratem, mezi které se řadí i společnost DACHSER, činil podle této studie jejich společný obrat v roce 2017 přibližně 34,2 miliardy EUR. To je o 1,9 miliardy více než v roce 2015. Těchto deset společností tedy zaznamenalo růst ještě o něco vyšší než celkový růst v logistickém sektoru.

Studie Top 100 in European Transport and Logistics, která vychází každý rok již od roku 1995, představuje nejpodrobnější studii německého a celkového evropského logistického trhu. Zahrnuje žebříčky největších logistických společností v Německu a v dalších 28 evropských zemích a také žebříčky všech segmentů logistického trhu v Německu a celé Evropě.

(mna)

Foto: Dachser

spinner