​Dachser loni v ČR zvýšil obrat o 11 procent na 2,9 miliardy Kč

​Dachser loni v ČR zvýšil obrat o 11 procent na 2,9 miliardy Kč

3.4. - Logistická firma Dachser Czech Republic loni zvýšila obrat o 11 procent na 2,9 miliardy Kč. Počet odbavených zásilek v České republice vzrostl o 4,6 procenta na více než 1,1 milionu a jejich tonáž přesáhla 627 000 tun. Na zvýšení obratu se nejvíce podílely exportní přepravy sběrnou službou, celovozové přepravy i nové zakázky. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě.

„V posledních deseti letech se nám stále dařilo posilovat v oblasti exportních zásilek. V roce 2018 jsme přepravili devítinásobně více než v roce 2009. Na zvýšení zakázek jak v oblasti distribuční, tak i kontraktní logistiky jsme reagovali také personálním posílením, počet našich zaměstnanců v loňském roce přesáhl 580,“ uvedl generální ředitel Dachseru v ČR Jan Pihar.

Celosvětově společnost zvýšila svůj konsolidovaný čistý obrat o 5,5 procenta na 5,57 miliardy EUR. Stejně jako v předchozím roce se zvýšil počet zásilek, a to o 2,5 procenta na 83,7 milionu. Celková tonáž zásilek narostla o tři procenta na 41,3 milionu tun. Počet zaměstnanců dosáhl 30 609, což je o 1511 lidí více než v předchozím roce. K růstu opět přispěly příznivé ekonomické podmínky. Zároveň se firma musela mimo jiné potýkat s nedostatkem profesionálních řidičů a logistiků, nedostatkem přepravních kapacit, zvyšující se nejistotou ze zákazu vjezdu dieselových vozidel, brexitem či budoucností mezinárodních obchodních vztahů.

(čtk)

Foto: Dachser

spinner