Burkhard Eling se ujal pozice CEO skupiny DACHSER

Burkhard Eling se ujal pozice CEO skupiny DACHSER
5.1. - S účinností od 1. ledna 2021 se stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER Burkhard Eling. Povede oddělení Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, které také zahrnuje Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance. Burkhard Eling přebírá pozici po Bernhardu Simonovi, který se stane předsedou dozorčí rady této rodinné společnosti v polovině roku 2021.

Michael Schilling, bývalý Chief Operations Officer (COO) obchodní oblasti Road Logistics se společně s Bernhardem Simonem přesune do dozorčí rady. V souvislosti s tím učinil k 1. lednu 2021 DACHSER ještě další změny v představenstvu společnosti. Dva dlouholetí přední manažeři byli povýšeni do tohoto výkonného orgánu společnosti: Stefan Hohm jako Chief Development Officer (CDO) a Alexander Tonn na pozici COO Road Logistics. K představenstvu se také připojuje Robert Erni, který přišel do DACHSERU ze společnosti DSV Panalpina na začátku září 2020, a to jako Chief Financial Officer (CFO). Pětičlenné představenstvo doplňuje Edoardo Podestà, který působí na pozici COO obchodní oblasti Air & Sea Logistics od října 2019.

Kariéra jako CFO se zaměřením na inovace

Burkhard Eling (49) nastoupil do společnosti DACHSER jako zástupce vedoucího oddělení Finance, Legal and Tax v roce 2012, o rok později se stal členem představenstva jako CFO (Chief Financial Officer). Od té doby byl také zodpovědný za strategický a inovační program společnosti DACHSER. Burkhard Eling vystudoval průmyslové inženýrství. Svoji kariéru zahájil ve stavebních společnostech Hochtief AG a Philipp Holzmann AG. Do společnosti DACHSER nastoupil po působení ve strojírenské a servisní skupině Bilfinger SE, kde vedl oddělení kontrolingu a interního auditu a zastával pozici CFO americké dceřiné společnosti.

„Spolu s mými kolegy v představenstvu přebíráme řízení extrémně stabilní a rychle se rozvíjející společnosti, kterou od jejích plánů a kurzu neodradily ani změny způsobené koronavirovou krizí. Lidem z DACHSERU s jejich hlubokým know-how a oddaností logistice se podařilo udržet dodavatelské řetězce našich globálních zákazníků v chodu i v těchto náročných podmínkách,“ uvedl Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER, a dodal: „S důvěrou a podporou rodiny, která založila naši společnost, budeme jako tým představenstva uchovávat jedinečnou a na lidi orientovanou kulturu rodinné společnosti DACHSER. Zároveň budeme pokračovat aktivně a se spolehlivým úsudkem v rozvoji společnosti na její cestě k nejintegrovanějšímu logistickému providerovi na světě.“

Nový tým představenstva s dlouholetými zkušenostmi

Alexander Tonn (47) je novým členem představenstva skupiny DACHSER od 1. ledna 2021. Jako COO Road Logistics bude zodpovědný za evropskou síť pozemních přeprav společnosti pro průmyslové zboží a potraviny. K tomu bude pokračovat ve vedení divize European Logistics Německo. Alexander Tonn působí ve společnosti přes 20 let a pracoval na manažerských pozicích například v logistickém centru společnosti DACHSER v německém Memmingenu či na centrále společnosti, kde byl řadu let zodpovědný za oblast služeb kontraktní logistiky společnosti po celém světě.

Stefan Hohm (48) povede jako Chief Development Officer (CDO) nově vytvořenou divizi IT & Development. Stefan Hohm pracuje ve společnosti DACHSER již 27 let, během kterých kromě jiného řídil například pobočky v německém Erfurtu (Durynsko) a Hofu (Horní Franky). Na novou pozici přichází jako bývalý Corporate Director pro oblast výzkumu a vývoje a korporátní řešení. Kromě dalšího rozvoje IT přebírá také zodpovědnost za oblast kontraktní logistiky.

Nástupcem Burkharda Elinga na pozici CFO je Robert Erni (54), logistický finanční manager s mezinárodními zkušenostmi, který se pozice CFO ujal 1. ledna 2021 po absolvování čtyřměsíční fáze zapracování a převedení kompetencí. Do DACHSERU přišel Švýcar Robert Erni z logistické společnosti Panalpina, kde téměř sedm let působil na pozici Group CFO.

V oblasti leteckých a námořních přeprav společnosti DACHSER nedošlo k žádným změnám, od října 2019 je vede Edoardo Podestà (58), COO Air & Sea Logistics. Edoardo Podestà je vysoce zkušený manažer italské národnosti a působí z Hong Kongu. Do společnosti nastoupil v roce 2003 v rámci akvizice z joint venture se Züst Ambrosetti Far East Ltd. V roce 2014 se stal Managing Directorem společnosti DACHSER v asijsko-tichomořském regionu.

O společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. DACHSER disponuje více než 56 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 600 lidí.

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 31 000 lidí ve 393 pobočkách a má zastoupení ve 44 zemích světa. Za rok 2019 zrealizoval přepravu 80,6 milionů zásilek o celkové tonáži 41 milionů tun. Celkový konsolidovaný čistý obrat koncernu DACHSER v roce 2019 činil 5,7 miliard euro.

(tl)

Foto: DACHSER

spinner