​Zeptali jsme se Ing. Luďka Šlajera, ředitele společnosti DAF Trucks CZ

​Zeptali jsme se Ing. Luďka Šlajera, ředitele společnosti DAF Trucks CZ

Jak se těšíte na letošní veletrh IAA a co od něj očekáváte z pohledu českého zastoupení značky DAF?

Velmi se těšíme a důvod je prostý, bude pokračovat produktová ofenzíva, kterou DAF započal v loňském roce unikátními modely XF, XG a XG+ nové generace DAF a se kterými získal prestižní ocenění Truck of the year 2022. Naši zákazníci se tedy mohou těšit na další novinku v podobě zcela nové generace rozvozových a speciálních vozidel DAF XD, která zcela určitě opět posune laťku efektivity, bezpečnosti a komfortu pro řidiče výš. Těšíme se také na nové pohony z kategorie „zero emission“, kde má DAF na co navazovat, na první generaci elektrických vozidel a v neposlední řadě na model XF Hydrogen z nové generace, který získal také prestižní ocenění Truck Innovation Award 2022 za vodíkový pohon.

DAF na IAA představí novou generaci vozidel DAF XD pro distribuci a specializovanou přepravu. Jak čeští dopravci přijali vozidla DAF XF, XG a XG+, která jste uvedli na trh loni?

Dopravci jsou nadšení. Jednak z velké úspory paliva, které v kombinaci s velmi úspornou spotřebou AdBlue v současných cenách přináší nevídané úspory v nákladech na kilometr. A to druhé nadšení je na straně řidičů (a tím pádem opět na straně dopravců, protože mají v podobě nové generace DAF něco, co řidiče osloví). Tak velká kabina, jako u modelu XG, a nebo ještě větší u XG+ je jednoduše unikátní, je to výjimečné a řidiči chtěné. A není je to jen ten obrovský prostor, ale také výhled z vozidla, který je díky velkému čelnímu oknu, velkým bočním oknům a oknu ve dveřích na straně spolujezdce taktéž výjimečný. Nové kabiny poskytují řidiči komfort, který je nevídaný, mnohem větší bezpečnost jim samotným, ale i okolí, které je nyní z pozice řidiče mnohem více vidět. Zmíněna je nová řada DAF XD, která v sobě nese stejné prvky kvality, efektivity a komfortu pro řidiče, které zmiňujeme u XF, XG a XG+.

Je na co se těšit a ten, kdo z těchto novinek bude nejvíce profitovat, je zákazník, dopravce.

(lan)

Foto: DAF

spinner