​Vyšší bezpečnost dopravního provozu v Cerhenicích zajišťují nové inteligentní dopravní systémy

​Vyšší bezpečnost dopravního provozu v Cerhenicích zajišťují nové inteligentní dopravní systémy

10.2. – Před několika dny skončila ve středočeských Cerhenicích stavba, která díky využití moderních inteligentních dopravních systémů zajistí vyšší bezpečnost dopravního provozu. Projekt s oficiálním názvem „Bezpečnostní a environmentální úpravy inteligentními dopravními systémy na silnicích č. III/3294 a III/3297 – Cerhenice“, byl financován Středočeským krajem a ze zdrojů ROP, jeho realizátorem byla společnost AŽD Praha s.r.o.

Cílem projektu bylo zajistit vyšší plynulost a bezpečnost dopravního provozu v městysi, související nejen se stávajícím životem městyse, ale také s ohledem na realizaci nových projektů, kterými městys zvyšuje kvalitu života jeho obyvatel. Díky novému průtahu Cerhenice – Ratenice – Vrbová Lhota až k dálnici D11 také začalo projíždět více osobních automobilů i kamionů, a proto bylo nezbytné situaci řešit efektivním využitím světelně řízených křižovatek a chodeckých přechodů, ale i zavedením systémů měření úsekové rychlosti.

„Díky nově zavedeným inteligentním dopravním systémům je nyní průjezd městysem klidný a plynulý. Občané mohou přecházet vozovku s jistotou bezpečnosti na světelných přechodech,“ říká Vladimír Ketner, obchodní ředitel pro silniční telematiku ze společnosti AŽD. Rozmístění světelně řízených křižovatek a přechodů bylo voleno tak, aby zajistilo co největší bezpečnost dopravního provozu nejen v okolí stávajících veřejných institucí, jako jsou školka a škola nebo denní stacionář.

(tj)

spinner