​Volvo uvádí na trh vozidlo na bioplyn pro dálkovou dopravu

​Volvo uvádí na trh vozidlo na bioplyn pro dálkovou dopravu

2.2. - Společnost Volvo Trucks uvádí na trh nové, výkonnější nákladní vozidlo na plyn, které může jezdit na zkapalněný bioplyn. Nové nákladní vozidlo může provádět náročné úkoly při přepravě na dlouhé vzdálenosti a zároveň snížit celkové emise oxidu uhličitého.

Před pěti lety společnost Volvo Trucks uvedla na trh svá nákladní vozidla, která mohou jezdit na zkapalněný bioplyn, často nazývaný bio-LNG, což je obnovitelné palivo, které lze vyrobit z mnoha druhů organického odpadu, včetně zbytků potravin. Palivo může snížit emise CO2 až o 100 %.

„Bioplyn je skvělým doplňkem k elektrické přepravě, pomáhá dopravcům s jejich ambicemi v oblasti udržitelnosti a zaměřuje se na klimaticky neutrální přepravu,“ řekl Daniel Bergstrand, produktový manažer pro nákladní vozidla na plyn ve společnosti Volvo Trucks.

„Naše efektivní nákladní vozidla na plynový pohon mají výkon srovnatelný s jejich naftovými protějšky. Tankování je téměř stejně rychlé jako u naftových nákladních vozidel a rostoucí síť více než 600 čerpacích stanic pro bio-LNG i LNG v Evropě je činí ideálními pro dálkovou přepravu,“ dodal Daniel Bergstrand.

(lan)

Foto: Volvo

spinner