Volvo Trucks přichází s vylepšeným systémem pro udržování bezpečné vzdálenosti

Volvo Trucks přichází s vylepšeným systémem pro udržování bezpečné vzdálenosti

14.5. - Společnost Volvo Trucks zavedla vylepšenou bezpečnostní funkci Hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert), která řidičům nákladních vozidel usnadňuje udržovat bezpečnější vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a vyhnout se kritickým situacím. Nehody, kdy jedno vozidlo najede do zadní části jiného vozidla, představují přibližně 20 procent všech vážných kolizí s účastí nákladních vozidel.

„Často jsou takové nehody způsobeny nepozorností a příliš krátkou vzdáleností od vozidla vpředu. Výstraha před nebezpečnou vzdáleností varuje řidiče červeným světlem na čelním skle, jakmile se vozidlo přiblíží k vozidlu vpředu, a ve většině případů je tak možné zabránit kolizi,“ uvedl Carl Johan Almqvist, ředitel oddělení bezpečnosti provozu a produktů společnosti Volvo Trucks.

Funkce Hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) je součástí nejnovější verze systému podpory řidičům společnosti Volvo Trucks s názvem Systém varování před kolizí. Je vybaven funkcí nouzového brzdění, která je navržena, aby pomáhala řidičům předcházet nehodám v několika fázích. Pokud nemá funkce Hlídání bezpečné vzdálenosti zamýšlený účinek, potom blikající světlo a zvukový alarm varují řidiče. Nakonec je aktivován pokročilý systém nouzové brzdy. To vše se děje během několika sekund.

Funkce je určena pro použití na hlavních silnicích mimo města a je zapnuta při rychlostech nad 60 km/h, pokud není používán adaptivní tempomat. Stejně jako ostatní funkce Systému varování před kolizí využívá funkce Hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) kombinaci kamerové a radarové technologie pro výpočet vzdálenosti a identifikaci objektů na silnici.

Funkce Hlídání bezpečné vzdálenosti (Distance Alert) je k dispozici u vozidel Volvo FH, FH16, FM a FMX vyrobených od 23. týdne roku 2018. Vozidla musí být rovněž vybavena systémem Varování před kolizí společnosti Volvo Trucks.

Systém varování před kolizí s funkcí nouzového brzdění společnosti Volvo Trucks je k dispozici u modelů Volvo FH, FH16, FM, FMX, FE a FL.

(lan)

Foto: Volvo Trucks

spinner