Volkswagen osobní vozy má nového člena představenstva, odpovědného za výrobu

Volkswagen osobní vozy má nového člena představenstva, odpovědného za výrobu
21.7. Dr. Christian Vollmer, dosavadní člen představenstva značky SEAT, odpovědný za výrobu, bude od 1. srpna 2020 vykonávat stejnou funkci u značky Volkswagen osobní vozy. Na této pozici vystřídá Dr. Andrease Tostmanna, který byl k 16. červenci jmenován novým předsedou představenstva společnosti MAN Truck & Bus SE.

Dr. Christian Vollmer získal titul Dipl.-Ing. v oboru strojírenství. Ve společnosti Volkswagen pracuje již 20 let. Svou kariéru zahájil v roce 1999 v oddělení plánování provozních činností v lisovně výrobního závodu Volkswagen ve Wolfsburgu. V roce 2002 se stal referentem představenstva v oblasti výroby a v roce 2005 přešel jako vedoucí výroby automobilů do společnosti Volkswagen Slovakia v Bratislavě. V roce 2010 se Christian Vollmer ujal vedení výroby v závodu Volkswagen v čínské Šanghaji. V roce 2014 byl jmenován výkonným technickým viceprezidentem společnosti SAIC-Volkswagen. Od roku 2018 je Christian Vollmer členem představenstva společnosti SEAT, který má ve španělském Martorellu na starosti výrobu.

Dr. Andreas Tostmann je držitelem titulu Dipl.-Ing. v oboru ekonomie. Pro koncern Volkswagen pracuje již téměř 30 let. Začátek jeho kariéry se datuje do roku 1990, kdy nastoupil do oddělení koncernového produktového plánování ve společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu. V roce 1994 přešel do společnosti Volkswagen de México v mexickém městě Puebla, kde působil v oddělení produktového plánování pohonných jednotek. V roce 1995 převzal vedení technických projektů ve společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu. V roce 1998 se stal Andreas Tostmann vedoucím veškeré výroby v salzgitterském závodě pro produkci komponentů. V roce 2001 byl jmenován vedoucím výrobního závodu v Salzgitteru. V roce 2004 se stěhoval do jihoafrického města Uitenhage jako generální ředitel společnosti Volkswagen of South Africa. V roce 2007 mu byla svěřena funkce předsedy představenstva a člena představenstva odpovědného za techniku ve společnosti Volkswagen Slovakia v Bratislavě na Slovensku. V roce 2012 se stal Andreas Tostmann členem představenstva, odpovědným za výrobu, ve společnosti SEAT ve španělském Martorellu. Od roku 2018 je členem představenstva společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu, odpovědným za výrobu a logistiku.

(tl)

Foto: Volkswagen

spinner