Spediční firmě Bohemia Cargo vzrostly loni tržby

Spediční firmě Bohemia Cargo vzrostly loni tržby

5.2. - O tři procenta na 795 milionů Kč zvýšila loni meziročně tržby spediční společnost Bohemia Cargo. Firam přepravila v uplynulém roce na 63 tisíc zásilek. Poptávka po skladovacích službách v poslední době podle podniku roste, firma proto letos chce úpravami areálu v Děčíně zvýšit skladovací kapacitu. Informoval o tom mluvčí společnosti Zbyněk Ptáček.

Renovace děčínského areálu bude letos podle firmy zásadní. „Pokud to venkovní počasí dovolí, pak začátkem března zprovozníme dvě nakládací rampy nové skladové haly,“ uvedl obchodní ředitel Jiří Šindler.

Na přelomu roku provedla společnost změny v řízení podniku. „Rozdělili jsme firmu na dvě samostatné divize a zrušili pobočkové hospodaření,“ uvedl ředitel Bohemia Cargo Jan Kučera. Podnik se 180 zaměstnanci má pobočky v Ústí nad Labem, Brně, Liberci a Praze. „Mým snem do budoucna je v rámci rozvoje firmy zřídit pobočku v Plzni, která bude obsluhovat místní významné hráče na poli průmyslu a výroby,“ dodal Jan Kučera.

Společnost loni spustila LTL portál, elektronický nástroj pro poptávání a objednávání přepravních služeb. Dceřiná společnost Doprava na paletách představila novou mobilní aplikaci aPAL, v níž uživatel může vyhledávat a sledovat informace o všech přepravách společnosti.

(čtk)

spinner