Soutěž DAF International Driver Challenge 2019 zná své národní finalisty

Soutěž DAF International Driver Challenge 2019 zná své národní finalisty

12.8. - V Hradci Králové se uskutečnilo společné česko-slovenské národní finále soutěže DAF International Driver Challenge 2019. Celkem deset finalistů, mezi nimi i jedna žena, se vydalo poměřit dovednosti, které jejich náročná profese vyžaduje. Zdaleka však nešlo jen o umění jezdit ekonomicky. Českým vítězem se stal Miroslav Svoboda ze společnosti LaDo Sped a za Slovensko vyzrál Vladimír Badinka ze společnosti TruckWay. Oba vítězově postupují do evropského finále, které se uskuteční na podzim v Lucembursku.

Kvalifikačním předpokladem pro účast v národním finále bylo co nejlepší absolvování vstupního testu. O to se v základním kole pokusilo přes 200 zájemců, postoupit však mohlo pouze deset nejlepších. Na ně pak čekal celodenní program v podobě šesti náročných disciplín: jízda se soupravou v provozu; pohovor se zástupci společnosti DAF; znalostní test; zdravotnický test; jízda zručnosti; kontrola vozidla před jízdou a připojení a odpojení návěsu.

„Máme veliký respekt k řidičům nákladních vozidel, velmi dobře vnímáme, jak vysoké nároky na ně klade jejich profese. Právě proto jsme celou soutěž pojali jako všestrannou a také náročnou a patřičně prestižní. Velmi nás těší, jaký ohlas její první ročník u řidičů vyvolal, a to je pro nás příslibem do budoucna. Moc si vážíme toho, že jsou řidiči s našimi vozidly spokojeni a považují DAF za svoji srdeční značku. Chci všem finalistům poděkovat za účast ve finále a poblahopřát k dosaženým výkonům. Oběma vítězům gratuluji a přeji jim hodně štěstí v evropském finále soutěže,“ řekl Ředitel společnosti DAF Trucks CZ Luděk Šlajer k celé soutěži.

(lan)

Foto: DAF

spinner