Slovensko se stalo vítězem soutěže Optifuel Challenge

V říjnu se v Lyonu utkalo 25 řidičů z 25 zemí v mezinárodním finále soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, jejíž pátý ročník značka Renault Trucks v letošním roce pořádala. Slovenský zástupce František Oravec se stal vítězem finálového klání. Na druhém místě skončil Piotr Krahel z Polska ze společnosti Concept Cargo Logistics a třetí byl Pascal Bosser z Francie ze společnosti Transports Rollin.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí. V první vyplňovali finalisté teoretický test, který prověřil jejich znalosti v hospodárné jízdě a tvořil 10% finální známky. Ve druhé části finále soutěžící usedli za volanty modelů Renault Trucks T 480 verze 2019, aby změřili své síly během jízdy na vytyčené trase v běžném provozu, která trvala zhruba 40 minut.

František Oravec, řidič a současně spolumajitel stejnojmenné rodinné firmy, se stal nejlepším řidičem v hospodárné jízdě pro rok 2019, který pro svoji společnost získal hlavní cenu v podobě tahače Renault Trucks T 480 verze 2019 společně s voucherem v hodnotě 6000 EUR na nákup zboží podle vlastního výběru. Polskému řidiči Piotru Krahelovi ze společnosti Concept Cargo Logistics patřila druhá příčka a s ní spojená cena. Na třetím místě se umístil francouzský řidič Pascal Bosser ze společnosti Transports Rollin.(lan)