​Slovenská policie po tragických nehodách zintenzivní kontroly

​Slovenská policie po tragických nehodách zintenzivní kontroly

28.8. - Slovenská policie po nárůstu počtu tragických dopravních nehod ohlásila zintenzivnění kontrol na silnicích, do kterých chce nasadit maximální počet policistů. Zaměřit by se měli na odhalování nejčastějších příčin nehod, informovala ČTK mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová.


Kromě kontroly dodržování povolené rychlosti budou policisté dohlížet kromě jiného na to, zda pravidla silničního provozu neporušují cyklisté a motocyklisté. Slovensko čeká poslední prázdninový víkend před zahájením nového školního roku.

Při dopravních nehodách na Slovensku od začátku roku zemřelo dosud 165 lidí, což oproti stejnému období loňska představuje nárůst o šestinu. Zvýšil se i počet tragických kolizí. Například minulý týden nepřežilo srážku dvou mikrobusů na severu země pět osob, z toho čtyři děti.

Podle slovenské policie mezi nejčastější příčiny závažných dopravních nehod v zemi patří nesprávný způsob jízdy a předjíždění, nedovolená rychlost či nesledování situace v silničním provozu.

Už loni stoupl na Slovensku počet obětí dopravních nehod ve srovnání s rokem 2018, kdy země v této oblasti naopak zaznamenala druhý nejlepší výsledek od zavedení statistik před více než půlstoletím.

(čtk, tl)

Foto: Pixabay.com
spinner