​Skupina DRUPOL převzala společnost Auto Masarik v Berouně

​Skupina DRUPOL převzala společnost Auto Masarik v Berouně

30.11. - Na začátku listopadu došlo k významné změně v síti autorizovaných prodejců a opravců Škoda Auto ve Středočeském kraji. Od 1. 11. 2020 převzalo výrobní družstvo DRUPOL 100% obchodní podíl ve společnosti Auto Masarik, s. r. o., v Berouně. Od 1. ledna 2021 budou veškeré obchodní aktivity sloučeny se společností DRUPOL autodružstvo, která se ve skupině zabývá prodejem a servisem vozidel ŠKODA. Již mnoho desetiletí nabízí své služby motoristům v autosalonech a servisech v Příbrami a ve Zdicích.

Vzhledem k blízkosti Zdic a Berouna dojde i k novému uspořádání nabízených služeb. „Specializací služeb na jednotlivých provozovnách chceme dosáhnout zvýšení jejich kvality pro všechny stávající i budoucí zákazníky, včetně jejich dostupnosti. Sloučením některých z nich samozřejmě cílíme i na dosažení ekonomických přínosů v rámci obou provozoven,“ řekl k fúzi generální ředitel skupiny DRUPOL Martin Špryňar. Provozovna Zdice bude předělána na centrum ojetých vozů Škoda Plus s vlastním salonem pro vystavení ověřených vozů a zároveň se stane centrem likvidace pojistných událostí a oprav vozidel po nehodách. Prodej nových vozů bude sloučen do provozovny v Berouně, která svým umístěním v centru města skýtá lepší dostupnost pro zákazníky. Servis osobních vozidel bude i nadále probíhat na obou provozovnách.

Výrobní družstvo DRUPOL, bylo založeno v červnu roku 1935. Dlouhodobě se zabývá sériovou kovovýrobou ve výrobním areálu v Městci Králové se zaměřením na automotive, kdy některé výrobky jdou i do nových vozů ŠKODA, ale i pro jiné sektory, jako jsou kovové komponenty pro výrobu zahradní techniky, nebo stavební či zdravotnický sektor. V roce 2015 obnovilo výrobu ikonické lampičky DRUPOL č. 21616 (www.talampa.cz). Na počátku roku 2020 došlo k přechodu na holdingové uspořádání, kdy aktivity v oblasti oprávarenství a prodeje vozů Škoda převzala společnost DRUPOL autodružstvo.

(lan)

Foto: DRUPOL

spinner