​Rekordní objednávka 37 autobusů IVECO Crossway NP

​Rekordní objednávka 37 autobusů IVECO Crossway NP

Objednaných 37 autobusů Crossway Natural Power (NP) je určeno pro dopravní společnost Beltrame Group a dodány budou správním orgánům aglomerace Dracénie Regional Council (DPVA) do konce letošního roku.

Dohoda o podpoře energetické transformace mezi DPVA, společností IVECO BUS a dopravní společností Beltrame Group byla podepsána za přítomnosti řady významných místních a regionálních politických představitelů na slavnostní recepci ve francouzském Draguignanu, při níž si hosté mohli vyzkoušet jízdu v autobusech Crossway NP a Daily Blue Power NP.

„Rozhodli jsme se modernizovat náš vozový park autobusy na zemní plyn, abychom tak přispěli k ochraně životního prostředí a splnili legislativu týkající se energetické transformace. Tato vozidla budou využívána ve 23 městech regionu,“ uvedl Frédéric Decompte, ředitel odboru dopravy DPVA.

Jedenáct autobusů provozuje přímo DPVA a zbytek obsluhuje dopravní společnost Beltrame Group. „Náš vozový park nyní tvoří přes 270 autobusů, z nichž 60 je určeno výhradně pro využití v regionu. Díky této nové objednávce bude již více než 80 procent našeho vozového parku poháněno zemním plynem,“ nechal se slyšet Anthony Beltrame, generální ředitel skupiny.

„Na tuto objednávku 37 autobusů Crossway NP, první takového rozsahu ve Francii, jsme mimořádně hrdí. Je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti IVECO Bus v oblasti vozidel s alternativním pohonem, která splňují veškeré nároky na ochranu životního prostředí,“ prohlásil Brice Bonavia, generální ředitel společnosti IVECO France.

DPVA průběžně modernizuje svůj vozový park nákupem autobusů na zemní plyn a schválila tříletý investiční plán, podle něhož budoukaždý rok pořízeny dva nové autobusy.

Dalších šest autobusů Crossway Low Entry Natural Power bude dodáno již v dubnu. Půjde o první autobusy typu Crossway LE CNG, které budou ve Francii provozovány. Vůz Crossway Natural Power získal nedávno ocenění Sustainable Bus of the Year 2018. Celkově společnost Beltrame Group rozšíří svůj vozový park o 80 autobusů, včetně čtyř vozů Daily Blue Power NP, které budou určeny pro dopravu ve městě a pro „dopravu na vyžádání“.

Ve spolupráci se společností Pizzorno vybuduje Beltrame Group pro svůj vozový park CNG čerpací stanici, kde budou moci čerpat palivo také nákladní vozy na CNG z celého regionu.

Autobus Crossway Natural Power (NP) má celkovou kapacitu 1260 litrů metanu (čtyři nádrže o objemu 315 litrů), které lze dočerpat rychlým či pomalým plněním a jež umožňují dojezd až 600km. Jedinečné řešení nádrží umístěných ve střeše vozu patentované značkou IVECO BUS v kombinaci s posílenou konstrukcí optimalizuje těžiště vozidla, zlepšuje jeho stabilitu na vozovce a zvyšuje pohodlí pro řidiče a cestující. Díky tomuto řešení má vozidlo nejnižší celkovou výšku na trhu (3455 mm), a není tak omezeno silniční infrastrukturou, jako jsou mosty či podjezdy.

Tyto vozy zároveň nabízejí stejný komfort jako naftová verze, včetně snadného přístupu, příjemného prostoru pro cestující se sedadly orientovanými po směru jízdy a se stejnými provozními náklady.

Motor Cursor 9 NP má stejný výkon 265 kW (360 k) a točivý moment (265 kW) jako jeho naftová verze. Podle výrobce Crossway NP nabízí nejnižší celkové náklady na vlastnictví ve své třídě. Díky motoru Cursor na zemní plyn jsou servisní intervaly u vozu Crossway NP o 50 procent delší než u naftových vozidel.

IVECO Bus u autobusů na zemní plyn nabízí rovněž údržbu, školení zaměstnanců, specializované servisní dílny a síť vyškolených prodejců schopných plnit potřeby dopravců po celé zemi.

(lan)

Foto: IVECO

spinner