První sériové modely FUSO eCanter předány zákazníkům

První sériové modely FUSO eCanter předány zákazníkům

Daimler Trucks předal v prosinci první nákladní vozidla FUSO eCanter se zcela elektrickým pohonem zákazníkům v Evropě. Těmi, kteří si je objednali jako první, jsou globální společnosti DHL, DB Schenker, Rhenus a Dachser. Společnost FUSO již loni v říjnu potvrdila představením produktové značky E-FUSO své zaměření na alternativní pohony. V nadcházejících letech budou všechny modelové řady nákladních vozidel a autobusů rozšířeny o variantu s elektrickým pohonem.

„S modelem FUSO eCanter jsme dnes dodali našim zákazníkům v Evropě první zcela elektrické nákladní vozidlo. Více než 90 000 kilometrů v každodenním zkušebním provozu je zárukou, že našim zákazníkům předáváme spolehlivé a hospodárné vozidlo. S vozidlem FUSO eCanter se budou naši zákazníci pohybovat v centrech měst nejen tiše a bez lokálních emisí CO2, ale také ušetří v oblasti provozních nákladů. Je to budoucnost městské rozvážkové dopravy,“ řekl při předání vozidel Marc Llistosella, vedoucí divize Daimler Trucks Asia.

Všichni zákazníci pocházejí z odvětví logistiky, plánované používání vozidel je však velmi různorodé. Vozidla budou u všech zákazníků používána k plnění úkolů, které jsou jinak realizovány vozidly s konvenčním druhem pohonu. Při rozhodnutí pro FUSO eCanter hrály roli různé faktory, jako například snížení hluku a emisí, trvalá udržitelnost vozového parku, ale i ekonomické faktory. Budoucí řidiči vozidel FUSO eCanter budou k jejich řízení patřičně proškoleni. Zákazníci získají vozidla v rámci dlouhodobého pronájmu na dobu 24 měsíců prostřednictvím společnosti CharterWay, která se v rámci koncernu Daimler AG specializuje na pronajímání užitkových vozidel.

Deutsche Post DHL bude provozovat šest vozidel ve dvou důležitých podnikových oblastech. Dvě vozidla zajistí pro berlínskou pobočku divize DHL Freight doručování zásilek firemním a soukromým zákazníkům v centru města. Budou to například těžké kusové zásilky, jako jsou elektrické nebo velké domácí spotřebiče. DHL Paket nasadí čtyři vozidla v centru Berlína pro doručování zásilek firmám a velkým zákazníkům. Elektricky poháněná nákladní vozidla budou přitom kompletně integrována do podnikových procesů a na příslušných trasách nahradí dosud používaná vozidla s konvenčním pohonem.

Společnost DB Schenker se záměrně rozhodla pro FUSO eCanter. DB Schenker má s novým modelem možnost testovat v reálných provozních podmínkách sériově vyráběná vozidla s elektrickým pohonem v městské logistice. Jedno ze tří vozidel nalezne uplatnění mimo jiné při doručování a vyzvedávání kusových zásilek v centru Berlína.

V koncernu Rhenus, globálním poskytovateli logistických služeb, podpoří tři vozidla FUSO eCanter divizi Home Delivery. Zcela elektricky poháněná nákladní vozidla budou z centrálního skladu v Hoppegartenu rozvážet zákazníkům v centru Berlína nábytek, hnědé a bílé zboží stejně jako větší sportovní pomůcky a náčiní.

Další dvě vozidla FUSO eCanter naleznou uplatnění u dopravní společnosti Dachser. Jejich úkolem bude přeprava kusových zásilek na „poslední míli“, tzn. dodávání palet s průmyslovým zbožím buď do mikroskladů, nebo přímo zákazníkům, jakož i vyzvedávání zboží a jejich přeprava do poboček Dachser. Nabíjení zajistí silnoproudé nabíjecí stanice, které pobočky vybudovaly ve svých provozních areálech.

(lan)

Foto: Daimler

spinner