DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

​Prodejce pneumatik Tirex Tyre se přesune z Modletic do Pavlova

​Prodejce pneumatik Tirex Tyre se přesune z Modletic do Pavlova

19.6. - Už v srpnu letošního roku se sklady velkoobchodního prodejce pneumatik Tirex Tyre přesunou z východního okraje Prahy na západní. V průmyslové zóně Panattoni Park Prague Airport II u Pavlova na Kladensku staví pro firmu průmyslový developer Panattoni Europe ve spolupráci se společností CBRE novou logistickou halu. Bude to třetí budova v rámci nedávno otevřené průmyslové zóny.

V hale o velikosti 15 tisíc metrů čtverečních bude společnost skladovat pneumatiky pro český trh. Do nových prostor se přestěhuje z Modletic u Říčan, a získá tak o pět tisíc metrů čtverečních skladovací plochy navíc. S relokací provozu pomohla firmě realitně poradenská společnost CBRE.

Výstavba nové haly by měla být dokončena v srpnu letošního roku. Od prodeje původní budovy Tirex Tyre v Modleticích po předání nové tak uběhne pouze 12 měsíců, což je ve srovnání s podobnými projekty velmi krátká doba. Developer Panattoni Europe buduje novou halu do vlastnictví a na míru přesně podle požadavků zákazníka.

„Jako jediní jsme společnosti Tirex Tyre dokázali nabídnout výstavbu na míru a do vlastnictví, což je segment, na který se dlouhodobě specializujeme. Panattoni Park Prague Airport II zároveň klientovi umožní zůstat v bezprostřední blízkosti Pražského okruhu a nejdůležitějších uzlů české dálniční sítě. Kromě toho, že jsme plně vyhověli požadavkům investora, mě jako developera pochopitelně těší, že jeden z našich nejnovějších průmyslových parků se nám začíná pomalu zaplňovat,“řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Současné podmínky na realitním trhu umožnily Tirex Tyre prodat halu v Modleticích za velmi dobrých podmínek, což zvýšilo motivaci firmy přestěhovat se a rozšířit kapacity haly. „Nová hala bude zhotovena podle nejmodernějších standardů, a to nejen z hlediska měřítek nemovitosti jako takové, ale i z hlediska požadavků na skladování pneumatik. Těšíme se, že letošní zimní sezonu již budeme řešit z nové haly,“ uvedl generální ředitel Tirex Tyre Michal Urbánek. Kromě prodeje stávající haly v Modleticích CBRE zajistilo výběrové řízení na výstavbu nové haly do vlastnictví. „Z tenderu vyšlo vítězně Panattoni, které nabídlo klientovi nejvhodnější lokalitu. S ohledem na odpovídající cenu a zkušenosti, které Panattoni jako developer má, jsme toto řešení společnosti Tirex Tyre doporučili. Radost máme z rychlého průběhu celého tenderu,“ dodal Lukáš Šaling, Associate Director oddělení Industrial & Logistics společnosti CBRE.

Panattoni Park Prague Airport II se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. Jde o komerčního následovníka již zaplněné průmyslové zóny Panattoni Park Prague Airport I u Dobrovíze.

V současnosti stojí v industriálním parku u Pavlova dvě budovy. Jedna se dlouhodobě pronajímá logistické společnosti DSV a druhá společnosti Panalpina a Ecommerce. Developer v lokalitě celkově počítá se šesti budovami o souhrnné výměře až 123 tisíc metrů čtverečních.

(mna)

spinner