​Příští rok by mohla začít stavba dalších středočeských úseků D6

​Příští rok by mohla začít stavba dalších středočeských úseků D6

25.8. - Příští rok by mohla začít stavba zbývajících tří středočeských úseků karlovarské dálnice D6. Nyní pokračují výkupy pozemků, příprava nejdál pokročila v úseku u Krupé, na něj by Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mělo vypsat tendr na práce ještě letos. Na úseky u Hořesedel a Hořoviček v příštím roce, uvedl na dotaz ČTK mluvčí ŘSD Jan Studecký. ŘSD předpokládá, že by úseky měly být hotovy v roce 2024.


Nyní se pracuje na dvou úsecích D6 na Rakovnicku. ŘSD v roce 2017 zahájilo stavbu úseků u Nového Strašecí a Řevničova. Měly by být dokončeny koncem letošního roku. Jde o zakázku v celkové hodnotě téměř dvě miliardy korun bez DPH.

Pokračuje také příprava úseků v Karlovarském kraji a jednoho úseku v Ústeckém kraji, hotové jsou například geologické průzkumy.

Celkem ještě zbývá mezi Prahou a Karlovými Vary postavit zhruba šest desítek kilometrů dálnice, na konci letošního roku by mělo být v provozu přibližně 50 kilometrů dálnice v úseku Praha - Karlovy Vary, dalších více než 50 kilometrů je hotových mezi Karlovými Vary a Chebem včetně obchvatu Chebu.

Kompletní dostavba dálnice D6 mezi Prahou a Chebem je zásadní pro několik regionů. Čeká se na ni už desítky let. Na konci června ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) při návštěvě stavby dálnice na Rakovnicku řekl, že by mohla být hotova o rok či dva dříve, než ŘSD dosud plánovalo. Původní termín byl 2026.

(čtk, tl)

Foto: MHMP, Sekyra Group
spinner