DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava, vychází 16.8., uzávěrka již 26.7.! 

Po zavřeném mostě u Černé Hory by se mohlo znovu částečně jezdit

Po zavřeném mostě u Černé Hory by se mohlo znovu částečně jezdit

11.8. - Po zavřeném mostě u Černé Hory na Blanensku by se mohlo znovu částečně jezdit. Podle statika ho stačí podepřít. Ředitelství silnic a dálnic už má na podepření vypracovanou projektovou dokumentaci, řekl mluvčí Jan Rýdl. Rozhodné stanovisko musí vydat odbor dopravy Jihomoravského kraje, což by se mělo stát příští čtvrtek přímo na místě. Alespoň částečný provoz na mostě by značně ulehčil městysu, přes který proudí přes den dlouhé kolony aut včetně těžkých kamionů.

"Statický propočet naznačuje, že by se na most mohla vrátit auta v jednom směru, uvažujeme o směru z Brna do Svitav, s hmotností do 12 tun," uvedl Rýdl. Silničáři most uzavřeli pro veškerou dopravu 20. července. Až při opravě se přišlo na to, že je v havarijním stavu a další provoz na něm nebyl možný. Kvůli tomu se veškerá doprava ze silnice I/43 přelila do Černé Hory. Tou nyní auta projíždějí třicetikilometrovou rychlostí. Více než řidiči několikaminutovým zdržením trpí obyvatelé městysu, kteří bydlí u silnice.

Silničáři už zahájili soutěž na firmu, která most podepře. "Čekáme na nabídky a zároveň jsme zahájili soutěž na zpracování projektové dokumentace na stavbu nového mostu," uvedl Jan Rýdl. Snahou silničářů je vyjít vstříc řidičům a především městysu, na jehož podnět se řešily objízdné trasy pro kamiony, zatím bez konkrétního výsledku.

"Snahou je nechat provizorní provoz na mostě co nejdéle, než bude jasno o stavbě nového mostu a bude možné přikročit k demolici. Nadále platí, že nový most má být hotový koncem příštího roku," řekl Jan Rýdl. Aktuálně Černou Horou projíždí denně v průměru 15 000 aut.

(čtk)

spinner