Novým ředitelem dopravní policie se stal Jiří Zlý

Novým ředitelem dopravní policie se stal Jiří Zlý

3.12. - Novým ředitelem dopravní policie se od 1. prosince stal Jiří Zlý. Jejím vedením byl pověřen už od září, nyní uspěl ve výběrovém řízení na ředitelskou pozici. Oznámilo to policejní prezidium. Jiří Zlý vystřídal v září v čele dopravní policie Jaroslava Řeháka, který se z osobních důvodů vrátil na post šéfa odboru dopravní policie Libereckého kraje. Jiří Zlý slouží u státní policie od roku 1992 a od roku 2007 vedl dopravní policii v Moravskoslezském kraji.

"Plukovník Zlý je jedním z nejzkušenějších velitelů služby dopravní policie a já věřím, že se mu bude dařit naplňovat koncepci rozvoje dopravní služby a že si získá respekt nejen u dopravních policistů, ale i u partnerů mimo policii a u veřejnosti," řekl první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Jiří Zlý je za letošní rok již třetím šéfem celostátní dopravní policie. Do léta byl ředitelem dopravních policistů Tomáš Lerch, který se do čela dopravní policie dostal v roce 2013. Od července se ale přesunul na post ředitele pražské policie. Dočasně ho vystřídal Jaroslav Řehák, který se však následně rozhodl z osobních důvodů odejít z postu šéfa dopravní policie k 31. srpnu.

Ve stejný den jako Jiří Zlý nastoupil do ředitelské funkce na policejním prezidiu také nový šéf pořádkové policie Petr Sehnoutka. Prezidium už dříve oznámilo, že Petr Sehnoutka nahradí Martina Hrinka, který byl ředitelem pořádkové policie více než sedm let. Petr Sehnoutka byl předtím náměstkem ředitele pardubické policie. Už od 18. listopadu má nového šéfa také policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR. Vede ho nyní Martin Baláž, který byl předtím řízením útvaru pověřen.

(čtk)

Foto: Policie ČR

spinner