Nový Actros získal titul Truck of the Year 2020

Nový Actros získal titul Truck of the Year 2020

Mezinárodní jury složená z odborných novinářů z 24 evropských zemí hlasovala pro Mercedes-Benz Actros již popáté jako pro nejlepší nákladní vozidlo roku. Příběh úspěchu začal v roce 1997 prvním actrosem a každá z následujících generací si tento titul zasloužila také. S devíti tituly je nyní Mercedes-Benz historicky nejúspěšnější značkou v bitvě o cenu za technologický rozvoj, což je základní kritérium při výběru mezinárodní poroty Truck of the Year.

Uwe Baake, vedoucí vývoje Mercedes-Benz Trucks, přijal prestižní ocenění během tiskových dnů Mezinárodního veletrhu užitkových vozidel pro řešení silniční a městské dopravy (Solutrans) v Lyonu. Podle pravidel poroty je tento titul udělován každoročně nákladnímu vozu, který nejvíce přispěl k inovacím v silniční dopravě, pokud jde o ekonomiku, emise, bezpečnost, jízdní vlastnosti a pohodlí. Vlajková loď společnosti Mercedes-Benz Trucks se vyznačuje především svými vnitřními hodnotami: velká část inovací byla vyvinuta s cílem přinést řidičům, zákazníkům a společnosti významný technologický pokrok. Nový Mercedes-Benz Actros s inovacemi, jako je multimediální kokpit, MirrorCam místo vnějších zrcátek, poloautomatická jízda se systémem Active Drive Assist nebo dalšími rozvinutými bezpečnostními systémy, jako je aktivní brzdový asistent Active Drive Assist v páté generaci a vylepšený asistent odbočování, poskytuje jasné odpovědi na témata jako bezpečnost, efektivita a pohodlí.

Novináři jury International Truck of the Year dále ocenili pokročilé funkce prediktivního tempomatu Predictive Powertrain Control (PPC) na náročných dlouhých trasách a všestranný multimediální kokpit, který nahradil konvenční palubní přístroje v novém Actrosu.

Předseda mezinárodní poroty Gianenrico Griffini shrnul hlas poroty: „Se zavedením nového Actrosu dal Mercedes-Benz na silnici nejmodernější vůz, což připravilo cestu pro automatizované řízení budoucnosti.

Uwe Baake k ocenění řekl: „Jsme velmi šťastní a hrdí, že porota Truck of the Year ocenila naše úsilí posledních let a měsíců touto cenou. Děkuji jménem společnosti a celého týmu. To nás podnítí k tomu, abychom ze sebe i nadále vydávali to nejlepší a abychom plnili nejvyšší standardy ve vývoji nákladních vozidel, zejména pokud jde o témata budoucnosti, jako je elektromobilita, automatizované řízení a digitalizace v autoprůmyslu.“

(lan)

Foto: Mercedes-Benz

spinner