Modernizovaná řada Transporter 6.1 je od konce loňského roku v prodeji i v České republice

Modernizovaná řada Transporter 6.1 je od konce loňského roku v prodeji i v České republice

Značka Volkswagen Užitkové vozy zahájila koncem loňského roku prodej modernizované modelové řady T6.1. Ikona mezi lehkými užitkovými vozy přichází na český trh s aktualizovaným vzhledem a rozsáhlými změnami v oblasti techniky a výbavy.

Hlavní roli hraje digitalizace a konektivita ve spojení s asistenčními systémy. Stranou pozornosti však nezůstaly ani drobné detaily, které významně usnadní profesionálům práci v každodenním životě.

Model Transporter či Bulli, jak je někdy také nazýván, je skutečně originálem své třídy. Na celém světě bylo prodáno již dvanáct milionů vozů. A je ztělesněním designérského principu „tvaru podřízeného funkci“. Již první verze T1 – představená novinářům v roce 1949 – nabízela tuto kombinaci maximálně využitelného prostoru a přehledného designu. Byla doslova Bauhausem na kolech. A již po šest generací tvoří DNA ikony. Nyní tento model vstupuje do éry digitalizace. Generace 6.1 je online, na přání informuje zcela digitálně, nabízí funkce částečně automatizované jízdy a obdržel aktualizovanou výbavu i design.

„Řada T, náš tradiční bestseller, vstupuje dnešním dnem do nové éry,“ řekl v prosinci při představení novinky v prosinci v Praze Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Naši zákazníci se již mohou u našich autorizovaných dealerů důkladně seznámit s veškerými novinkami a inovacemi modelů Transporter, Caravelle, Multivan a California nové generace T6.1 v digitalizované a rozsáhle modernizované podobě. Zájemci o nové modely T6.1 navíc v rámci uvedení na trh obdrží od prodejce atraktivní zvýhodněnou nabídku,“ dodal.

S uvedením modelové řady T6.1 na český trh jsou nejprve k dispozici modely Multivan 6.1, Caravelle 6.1, Transporter 6.1 ve skříňové verzi i jako Kombi a California 6.1. Podvozky rozšíří nabídku později. Na výběr jsou motory TDI ve výkonových verzích 66 kW (90 k), 81 kW (110 k), 110 kW (150 k) a 146 kW (199 k) s velmi hospodárným provozem a minimalizovanými emisemi. Nechybějí ani varianty s dvoustupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4MOTION.

Vývoj probíhal ve spolupráci se zákazníky

V rámci modernizace byla ve spolupráci se zákazníky vyvinuta řada inovativních prvků, které usnadní profesionálům pracovní den. T6.1 může být například vybaven rozhraním pro připojení úpravců s možností programování, které je využíváno již u modelu Crafter. Vývojáři věnovali velkou pozornost také digitalizaci, konektivitě a asistenčním funkcím, zvyšujícím především úroveň komfortu a bezpečnosti. Mezi novinky v nabídce tak patří internetové služby We Connect a We Connect Plus, které lze využívat díky jednotce OCU s kartou eSIM pro připojení k internetu. Pro firemní zákazníky budou na přání později k dispozici rovněž služby We Connect Fleet usnadňující digitální správu vozového parku s maximální efektivitou. Nová přístrojová deska nese ve své nejvyšší verzi digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit a řízení usnadňuje rozsáhlá paleta asistenčních systémů, mezi něž patří například varování před projíždějícími vozidly při couvání z parkovacího místa, systém rozpoznávání dopravních značek, parkovací asistent Park Assist, zpětná kamera, Trailer Assist nebo Lane Assist (výbavy na přání).

Rozšířená sériová výbava

Transporter 6.1 vstupuje na český trh s výrazně rozšířenou sériovou výbavou. Kromě elektrického ovládání oken, centrálního zamykání, elektricky nastavitelných a vyhřívaných vnějších zpětných zrcátek jsou nově v sériové výbavě zahrnuty mimo jiné klimatizace Climatic, světlomety H7, audiosystém Composition Audio s rozhraním Bluetooth a vnitřní osvětlení LED. Sériová výbava obsahuje rovněž výškově a podélně nastavitelný volant, multikolizní brzdu a asistent pro kompenzaci bočního větru.

Prodejci mají připravené akční zaváděcí ceny

Ceníkové ceny nového modelu Transporter začínají od 665 088Kč bez DPH, Caravelle Trendline lze pořídit od 857 979Kč bez DPH, Multivan Trendline stojí od 994 742Kč bez DPH a základní verze modelu California Beach přijde na 1 228 291Kč bez DPH. U příležitosti zahájení prodeje řady T6.1 na českém trhu mají autorizovaní prodejci pro své zákazníky připraveny akční zaváděcí ceny.

(lan)

Foto: Volkswagen

spinner