Minibusem roku 2019 se stal Mercedes-Benz Sprinter City 75

Minibusem roku 2019 se stal Mercedes-Benz Sprinter City 75

Se svým nejnovějším modelem řady Sprinter City 75 dokázal Mercedes-Benz přesvědčit mezinárodní odbornou porotu na letošní akci Minibus Euro Test v Madridu. Na bázi nové generace vozů Sprinter bylo vytvořeno vozidlo, které nabízí nejen velký prostor a nespočet technologických novinek, ale které rovněž názorně ukazuje, jak funguje moderní veřejná doprava zajišťovaná minibusy.

Testující vyzdvihovali především skutečnost, že se výrobci podařilo vytvořit dostatek místa pro až 38 cestujících a tak maximálně efektivně využít dostupný prostor. S využitím nové zadní nápravy o vysoké nosnosti bylo opět možné výrazně zlepšit hospodárnost vozidla.

„Jsme velmi rádi, že Sprinter City 75 získal ocenění Minibus roku 2019. Pro Mercedes-Benz je to potvrzení, že dokonce i v segmentu minibusů požadují provozovatelé a dopravní podniky nejširší možnou flexibilitu a nejvyšší dosažitelnou hospodárnost,“ zdůraznil Till Oberwörder, ředitel společnosti Daimler Buses a předseda představenstva společnosti EvoBus GmbH. Jedním z aspektů, kterým byla věnována největší pozornost, je nepřehlédnutelný design vozidla, který plně odpovídá vyšším nárokům kladeným na místní veřejnou dopravu. Konkrétně se jedná o vysoké panoramatické čelní sklo, které nejen poskytuje cestujícím dokonalý výhled na cestu před vozidlem, ale také obsahuje diskrétní prostor pro umístění ukazatele cíle jízdy. Tato kategorie vozidel je vybavena mimořádně velkými bočními okny, která vytvářejí pocit otevřenosti a modernosti.

Odbornou porotu přesvědčila i technická stránka výbavy nového modelu Sprinter City 75, ať už se jedná o sériovou odlehčovací brzdu poskytující brzdný výkon 350 Nm nebo o početné asistenční systémy, díky nimž se tento minibus řadí k nejbezpečnějším ve svém segmentu. Mezi palubní systémy patří elektronický stabilizační program ESP, který se dodává jako standard, asistent bočního větru (Crosswind Assist) a asistent aktivního brzdění (Active Brake Assist).

(lan)

Foto: Daimler

spinner