​Krone v Lyonu představil techniku i všestranné služby

​Krone v Lyonu představil techniku i všestranné služby

Německý výrobce návěsů a dodavatel telematiky Krone se úspěšně představil na mezinárodním veletrhu Solutrans v jihofrancouzském Lyonu. Návštěvníky zaujaly vedle telematických aplikací a služeb zejména skříňová nástavba pro suchý náklad Dry Liner, chladírenský návěs Cool Liner se speciálním vybavením pro francouzský trh, plachtové návěsy City Liner a Mega Liner Multos.

Veletrh navštívilo během pěti dnů více než 48 tisíc lidí, to je o 34 procent více než v roce 2015. Rovněž počet vystavovatelů oproti roku 2015 stoupl, a to o 30 procent na celkem 600. V Lyonu se představilo na 150 novinek. Jako velmi dobrou hodnotí situaci na trhu vedoucí francouzského zastoupení Krone France Philippe Lamberet: „Jsme naprosto spokojeni s aktuálním vývojem. Osvědčuje se naše strategie být blízko zákazníkům díky široce rozložené distribuční síti. Podporujeme naše zákazníky efektivními užitkovými vozy a inteligentními technologiemi.“

Ve Francii sází Krone na dceřinou společnost Krone France, která sídlí v Lyonu. Nové centrum v Pusignanu nedaleko lyonského veletržního areálu nabízí nové i použité návěsy, klasický servis i finanční služby včetně správy vozového parku. Společnost prodala na 2000 nových návěsů a kolem 500 použitých návěsů prostřednictvím služby Krone Used. Celková plocha centra čítá 20 tisíc m2, z toho 300 m2 připadá na administrativu. Centrum Krone zajišťuje konečnou montáž na místě, provozuje rovněž sklad náhradních dílů o velikosti 550 m2 a servisní dílny s 200 m2. Včetně týmu Krone Fleet na místě pracuje 25 osob.

Obrat téměř dvě miliardy €

Rodinný podnik Krone za pět desítek let působení na trhu zvýšil roční obrat z přibližně 8,5 milionu € na téměř 1,8 miliardy €. Hlavním příjmem skupiny Krone jsou užitková vozidla s tržbou kolem 1,2 miliardy €. Krone v loňském roce vyrobil 48 tisíc jednotek (z toho 37 tisíc návěsů a téměř 11 tisíc výměnných nástaveb). Největším odbytištěm zůstává domácí německý trh s 30 procenty podílu. Na země západní Evropy připadá souhrnný podíl ve výši 41 procent, na východní Evropu pak 27 procent.   

spinner