Karlovarský kraj dá z přebytku 100 milionů Kč na opravy silnic

Karlovarský kraj dá z přebytku 100 milionů Kč na opravy silnic

13.2. - Karlovarský kraj přidá z přebytku rozpočtu z minulého roku 100 milionů Kč na opravy silnic II. a III. třídy. Jde o první část peněz, které kraj doporučil zastupitelstvu k přerozdělení ze 717 milionů Kč přebytku z loňska, řekla náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Odbory krajského úřadu podle ní dostaly čas na to, aby navrhly, jak rekordní přebytek přerozdělit. Peníze na silnice ale dostaly přednost. Schvalovat by je měli zastupitelé kraje v pondělí 17. února.

„Chtěli jsme, aby krajští silničáři mohli začít s přípravami akcí a mohli třeba už v březnu nebo dubnu začít s opravami. Jinak by museli čekat až na dubnové zastupitelstvo,“ uvedla Jana Mračková Vildumetzová.

Na opravy silnic má Karlovarský kraj v rozpočtu na letošní rok už 115 milionů Kč, dalších 100 milionů získá nyní z přebytku a je možné, že ještě vedení kraje doporučí částku zvýšit. Na opravy silnic by mohly dostat i letos kraje také ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Podle náměstka hejtmana Martina Hurajčíka mají krajští silničáři připravené projekty asi za 300 milionů Kč. Pokud opravy začnou hned, jak to dovolí počasí, může kraj i ušetřit náklady. Zakázky uprostřed stavební sezony bývají obvykle dražší.

(čtk)

Ilustrační foto: Znakon

spinner