​IVECO Daily Blue Power se stala dodávkou roku

​IVECO Daily Blue Power se stala dodávkou roku

Nová řada IVECO Daily Blue Power byla v listopadu na mezinárodním veletrhu silniční dopravy Solutrans v Lyonu vyhlášena Mezinárodní dodávkou roku 2018 (Van of the Year 2018). Značka IVECO s novou řadou lehkých dodávek zabojovala v silné konkurenci a zvítězila pouhé tři roky poté, co v roce 2015 získal titul nový model Daily.

Podle výrobce toto ocenění dokládá orientaci značky na využívání technologií směřujících ke zlepšení udržitelnosti – porota se shodla, že Daily Blue Power „v sobě snoubí nedílná a funkční řešení s cílem snížit environmentální dopad lehkých užitkových vozidel v městském a příměstském provozu“. Vyzdvihla skutečnost, že v rámci této řady „společnost IVECO nabízí udržitelná vozidla, po kterých je na trhu sháňka,“ a že „technologie Electric, Natural Gas a SCR jsou osvědčené technologie vyvinuté společností IVECO“. Porotu na vozidle Daily Hi-Matic Natural Power zaujaly zejména technické inovace nové řady IVECO, „předběhnutí konkurence s novým dieselovým motorem, jenž s tříletým předstihem splňuje požadavky evropských norem RDE, které budou muset dodávky povinně splňovat“, a absolutní požitek z jízdy.

„V roce svého 40. výročí byl model Daily už potřetí zvolen Mezinárodní dodávkou roku. Není to jen ocenění pro vychvalovaný a úspěšný produkt, ale i uznání obrovského úsilí, kterým společnost IVECO přispěla svou trochou k boji o čistý vzduch v našich městech a snížení emisí CO2. Vozidlo Daily Blue Power ve své elektrické verzi, verzi na zemní plyn a nejvyspělejší dieselové verzi představuje první a jediné vozidlo, které poskytuje tři varianty předjímající požadavky norem, které mají čím dál tím větší dopad na přístup do center měst. Tím dochází k ochraně investic našich zákazníků, a navíc získávají konkurenční výhodu potřebnou k rozvoji udržitelného podnikání,“ řekl při přebírání ocenění prezident značky IVECO Pierre Lahutte.

Řada Daily Blue Power byla mezinárodně uvedena na trh v říjnu 2017 a jedná se o skutečný unikát, protože zákazníci mají možnost volby mezi třemi různými technologiemi odpovídajícími specifickým požadavkům jejich činnosti.

Daily Electric

Tato verze představuje vozidlo s nulovými emisemi navržené pro městský provoz s nejpřísnějšími dopravními omezeními. V reálných městských podmínkách nabízí rozšířený dojezd až 200km a výkon baterie optimalizovaný na všechny povětrnostní podmínky.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready

Podle výrobce se jedná o nejvyspělejší lehké užitkové vozidlo na trhu s naftovým pohonem a první, které bylo podrobeno zkouškám a ověření podle požadavků norem Real Driving Emissions (RDE). Tento model předjímá náročné environmentální cíle pro rok 2020 díky řešení, které prošlo nezávislým ověřením nizozemskou organizací pro aplikovaný vědecký výzkum (TNO); k zakoupení je již dnes.

O výkon se stará 2,3litrový motor IVECO F1A, který má optimální rozměry a který se v roce 2016 dočkal kompletního přepracování. Podle výrobce nyní poskytuje oproti konkurenci vyšší zdvihový objem, což s sebou přináší větší odolnost a samozřejmě nižší emise NOx v reálných podmínkách. Model Daily Euro 6 RDE 2020 Ready se dále vyznačuje extrémně nízkou spotřebou: ve srovnání se současnou verzí spotřebuje až o sedm procent méně.

Daily Hi-Matic Natural Power

Podle zástupců značky IVECO se jedná o první lehké užitkové vozidlo na stlačený zemní plyn v celém segmentu disponující exkluzivní osmistupňovou automatickou převodovkou, která přináší příjemný požitek z jízdy. Toto extrémně tiché městské vozidlo v sobě kombinuje robustnost, výkon a spolehlivost, které jsou modelu Daily vlastní, a doplňuje je větším komfortem, o 2,5 procenta nižší spotřebou oproti verzi s manuálním řazením, nižšími emisemi a vynikající ovladatelností.

(lan)

www.iveco.com

spinner