​Iveco Czech Republic opět Podnikem roku v autoprůmyslu

​Iveco Czech Republic opět Podnikem roku v autoprůmyslu

5.7. - Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala prestižní ocenění Podnik roku v automobilovém průmyslu za rok 2019. Vítěze tradiční soutěže vyhlásilo již podvaadvacáté Sdružení automobilového průmyslu. Vysokomýtské Iveco opět zabodovalo v kategorii firem nad 250 zaměstnanců. Hlavními kritérii pro získání ocenění byly ekonomické výsledky dosažené v loňském roce.


Iveco Czech Republic vloni vyrobilo rekordních 4 612 vozů, o 326 vozů více než v roce 2018. Největší úspěchy firma sklízí díky produktové řadě Crossway, která je lídrem v segmentu meziměstských vozů v Evropě. IVECO BUS dosáhl v roce 2019 i dalšího důležitého milníku předáním 40 000. autobusu řady Crossway společnosti Arriva.

Výrobce autobusů z Vysokého Mýta má dlouhodobě zásadní význam pro českou ekonomiku i díky podílu na exportu. Firma je významným zaměstnavatelem v pardubickém regionu, zaměstnává přes 3 900 lidí a dalších zhruba 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. V roce 2019 se společnost opět umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli kraje a obhájila stříbrnou příčku v soutěži Zaměstnavatel regionu 2019 v kategorii Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců.

IVECO BUS v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na více než 90 letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 40 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích.

V roce 2020 si Iveco Czech Republic a.s. připomíná 125 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

(tl)

Foto: IVECO, LAN
spinner