GEFCO získalo od Bureau Veritas certifikát GDP v dalších devíti zemích

GEFCO získalo od Bureau Veritas certifikát GDP v dalších devíti zemích

Dalších devět položek přibylo na seznam zemí, kde získala společnost GEFCO od úřadu Bureau Veritas certifikaci GDP (Good Distribution Practice) pro silniční přepravu farmaceutických produktů. Aktuálně má GEFCO certifikát GDP, který je zárukou, že je firma schopná zajistit procesy řízení kvality i v komplikovaných dodavatelských řetězcích se specifickými požadavky, v 15 zemích.

Nově disponují certifikátem GDP Bulharsko, Itálie, Maroko, Polsko, Srbsko, Slovinsko, Švýcarsko, Turecko a Velká Británie, které navázaly na loňské certifikace procesů společnosti GEFCO v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v ústředí skupiny ve Francii.

Certifikace GDP dokládá, že společnost GEFCO plní předpisy Evropské komise pro správnou distribuční praxi humánních farmaceutik, platí po dobu tří let a poté musí firma opět projít certifikací. GDP je pro klienty společnosti zárukou vysoké kvality poskytovaných služeb, a to jak v logistických tocích, tak i v možnostech trackingu zásilek a prevenci padělání léčiv.

„Jsme rádi, že jsme dosáhli certifikace pro dalších devět zemí v naší síti,“ zdůraznil Tony Gunn, výkonný viceprezident letecké a námořní divize společnosti GEFCO. „Naši zákazníci kladou důraz na přísnou kontrolu a vyžadují vysoké bezpečnostní standardy. Historie dodávek v této kvalitě je naší chloubou. S uvedenou certifikací naše pozice posílila, jsme schopni nabízet lepší úroveň služeb, jasněji se odlišit od konkurence a více se zaměřit na maximální spokojenost zákazníků v tomto rostoucím odvětví. I nadále se budeme snažit o řešení problémů zákazníků v soukromém i veřejném sektoru a v roce 2020 plánujeme usilovat o rozšíření certifikace do dalších evropských zemí.“

Logistický trh v oblasti biotechnologií a zdravotnictví je stále složitější a přepravy produktů citlivých na teplotu rostou díky zvyšující se poptávce po výrobcích určených pro domácí zdravotnickou péči a potřebě zachovat celistvost řetězce farmaceutických produktů. Ve zprávě společnosti Grand View Research z dubna letošního roku je hodnota farmaceutického logistického trhu z roku 2018 oceněna na 76,4 miliardy USD a očekává se, že v období 2019 až 2025 poroste o 3,5% ročně. Kromě toho dochází paralelně ke zpřísňování předpisů souvisejících s přepravou těchto produktů. Dodavatelské řetězce jsou výrazně regulované, přeprava zboží musí splňovat přísné podmínky včetně přesné definice teploty během dopravy a jejího monitoringu i času dopravy.

(mna)

Foto: Bureau Veritas

 
spinner