​GEFCO z Kolína odbavilo největší fleetovou zakázku v historii firmy

​GEFCO z Kolína odbavilo největší fleetovou zakázku v historii firmy

19.11. - Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila z kolínské pobočky v čase tří měsíců rekordní fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila více než tisíc lehkých užitkových vozů, které následně, dle stanoveného harmonogramu, přepravila klientovi do 12 dep po České republice.


GEFCO již po čtvrté v řadě zajistilo v rámci postprodukčních operací (PPO) úpravu flotily vozů pro českého poskytovatele listovních a balíkových služeb. Celkem 1089 vozů typu Peugeot Boxer, Peugeot Partner a Peugeot Rifter bylo přepraveno do kolínské pobočky GEFCO přímo z výrobních závodů producenta v několika zemích, upraveno a následně dodáno do 12 dep zákazníka po celé České republice dle stanoveného harmonogramu v průběhu pouhých 3 měsíců.

„Jsem hrdý na práci našeho týmu expertů. Opakované zakázky tak velkého rozměru potvrzují nejen kvalitu naší práce, ale i schopnost jít až na hranice možností a i v dnešní době zajistit velmi rychle úpravu i distribuci aut do cílových destinací přesně dle požadavků klienta,“ komentuje zakázku Miloš Mrázek, ředitel logistiky hotových vozů pro Českou republiku a Slovensko, a dodává, že šlo o největší fleetovou zakázku v celé historii společnosti GEFCO v České republice. Pro zajištění logistiky z výrobních podniků i následně do dep koncového klienta byla využita ekologická železniční přeprava vozidel v kombinaci se silniční dopravou.

Postprodukční operace pro zvýšení komfortu i prodloužení užitné doby

Postprodukční operace dělá společnost GEFCO v České republice již více než 12 let. „Prvními našimi klienty byli přímo producenti automobilů, pro které jsme dělali úpravy menších sérií nových aut, které se nevyplatí realizovat přímo na výrobní lince,“ popisuje fenomén postprodukčních úprav u nových vozů Miloš Mrázek a dodává, že množina klientů se stále rozrůstá a dnes již společnost upravuje nejen speciální série pro výrobce vozů, ale také firemní flotily. Zatímco úpravy exteriéru jsou často designového charakteru – branding firemních vozů a limitovaných edic, instalace v interiéru mají hlavně zvýšit komfort užívání vozu a prodloužit jeho užitnou dobu. „Na všechny úpravy, které u nás realizujeme, jsou pracovníci vyškoleni a kvalita instalací je tedy stejná, jako v případě realizace přímo na výrobní lince,“ vysvětluje Miloš Mrázek. Klient pak profituje z faktu, že vozidlo je mu již doručeno plně obrandované, upravené na míru a vybavené k okamžitému uvedení do silničního provozu.

O skupině GEFCO

GEFCO je světovým lídrem v oblasti komplexních řešení dodavatelského řetězce a evropským lídrem automobilové logistiky. Stavíce na 70 letech zkušeností a vice než 15 000 odbornících, GEFCO navrhuje chytrá, flexibilní řešení pro komplexní dodavatelský řetězec ve všech oblastech průmyslu. Skupina GEFCO je přítomna na 47 světových trzích, se silnou nadnárodní sítí partnerů obsluhuje na 300 destinací po celém světě. Celkové příjmy Skupiny v roce 2019 dosáhly 4,7 miliardy eur.

(tl)

Foto: GEFCO
spinner