ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů na 1,34 miliardy Kč

ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů na 1,34 miliardy Kč

9.10. - Dopravní společnosti ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů Kč na 1,34 miliardy a po předloňském ziskovém roce skončila ve ztrátě. Výsledek v roce 2017 činil minus 4,1 milionu Kč. Jde o důsledek nedostatku řidičů a zvyšování jejich mezd, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Loňský rok měl být podle předpokladů vedení firmy odrazem ode dna, letošek se očekává úspěšnější.

„Nejvíce se nedostatek řidičů projevil v nákladní dopravě, která zaznamenala výrazný propad v hospodaření a měla zásadní vliv na výsledek celé společnosti,“ uvedl ve zprávě předseda představenstva František Luža. Již v předchozích letech firma snižovala počet kamionů, protože je neměl kdo řídit.

Výsledek negativně ovlivnily také vstupní investice, které musela firma udělat pro zajištění linek pravidelné autobusové dopravy na Znojemsku. Uspěla ve výběrovém řízení na deset let a jezdí v tomto regionu od prosince loňského roku. I kvůli tomu se zvýšil počet zaměstnanců na konci roku meziročně o 20 na 502.

Další obchodní činností je provoz systému přepravy kusových zásilek TOPTRANS s provozovnami v Brně a Hodoníně. Největší část tržeb, více než třetina, plyne společnosti z provozování menší sítě čerpacích stanic. Věnuje se také servisu a opravárenství vozů a prodává auta značky KIA a Citroën.

Společnost je v rukou pěti fyzických osob, každá má pětinový podíl.

(čtk)

spinner