Christian Levin jmenován novým generálním ředitelem společnosti Scania

Christian Levin jmenován novým generálním ředitelem společnosti Scania

28.2. - Představenstvo společnosti Scania jmenovalo Christiana Levina novým generálním ředitelem a prezidentem společnosti Scania, a to s platností od 1. května 2021.

Christian Levin, který je v současné době členem výkonné rady skupiny TRATON SE a také provozním ředitelem skupiny TRATON GROUP, působí ve společnosti Scania již více než 20 let. Kromě své nové funkce ve společnosti Scania zůstane Levin členem výkonné rady skupiny TRATON SE.

Christian Levin je nástupcem Henrika Henrikssona, který ze společnosti Scania odchází po 23 letech a více než 5 letech ve funkci generálního ředitele. Jeho další kroky směřují do nové firmy H2 Green Steel, jež si klade za cíl zahájit do roku 2024 výrobu oceli bez spalování fosilních paliv. Henrik Henriksson zůstane ve společnosti Scania, dokud jeho pozici generálního ředitele nepřevezme Christian Levin.

„Je nám líto, že Henrik Henriksson opouští společnost Scania a skupinu TRATON. Zároveň jsme však rovněž hrdí na to, že přijme tuto novou velkou výzvu, v jejímž rámci bude moci plně uplatnit své jedinečné odborné znalosti v oblasti udržitelnosti. Naše odvětví bude také výrazně profitovat z oceli vyráběné bez spalování fosilních paliv a skupina TRATON SE hodlá tuto firmu se zájmem sledovat. Naštěstí jsme nemohli získat vhodnějšího nástupce, než je Christian Levin. Jeho zkušenosti a znalosti o našem odvětví i společnosti Scania se dokonale doplňují. Máme tak jistotu, že budeme moci i nadále naplňovat závazek společnosti Scania k udržitelnosti a podporovat její cestu k transformaci,“ řekl Matthias Gründler, generální ředitel skupiny TRATON SE a předseda představenstva společnosti Scania.

(lan)

Foto: Scania

spinner