​Aplikace bluTacho usnadní řidičům práci

​Aplikace bluTacho usnadní řidičům práci

Česká společnost DC NEST uvedla na trh novou aplikaci pro kamionovou dopravu nazvanou bluTacho. Řidičům nabízí řadu praktických funkcí – od výpočtu minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí právě projíždějí, přes efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů na jednom místě až po informace o místní legislativě, právní servis a 24hodinovou pomoc.

„Profesionální řidiče školíme déle než 10 let a troufám si říct, že nikdo nezná jejich potřeby a problémy lépe než my. Administrativní zátěž a byrokratické procesy bohužel z řidičů nákladních vozů nad 3,5 tuny dělají spíše úředníky. Chceme jim v této oblasti prostřednictvím bluTacho pomoci a umožnit jim plně se soustředit na řízení, odpočinek a efektivní správu,“ řekl CEO společnosti DC NEST Jozef Lištiak.

Desítky funkcionalit a instruktážní videa

Aplikaci, která je plně kompatibilní s operačním systémem Android i iOS, nabízí výrobce v pěti jazykových mutacích. Vedle detailních informací o legislativních předpisech a státních svátcích 13 zemí poskytuje desítky různých funkcionalit. Například pozná, kdy řidič překročí hranice. Systém pak z nahraných údajů zpracuje podklad pro výpočet mzdy v ČR a minimální mzdy v EU. Dále nabízí interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf. Poradí, jak správně a bezpečně zajistit náklad, umí pracovat s kartou řidiče a zjednodušuje firmám klíčovou administrativu.

Již loni na podzim výrobce evidoval stovky stažení. „Máme v plánu proniknout s bluTacho do celé Evropy. Aktuálně se soustředíme především na Českou republiku, Slovensko, Německo, Polsko a severské země, kde nám otevírá dveře exkluzivní spolupráce s Volvo Trucks,“ uvedl Josef Lištiak.

„S podobně komplexním řešením jsme se nikdy předtím nesetkali, proto jsme DC NEST nechali představit bluTacho kolegům v Göteborgu,“ popsal cestu z pražského Karlína až do centrály Volvo Trucks Vladimír Myslík, hlavní manažer školitelů Volvo Group Czech Republic. „Více než 20 kolegů si ji obratem nainstalovalo, otestovalo a začali jsme řešit, jak ji dostat do povědomí našich zákazníků v Evropě,“ dodal.

Vývoj aplikace trval déle než 12 měsíců a podílel se na něm tým šesti lidí. Investora celého projektu, Davida Pátka ze společnosti NEECO Group, do jehož skupiny DC NEST patří, stála řádově miliony korun. „Podporuji pouze projekty, kterým sám věřím, vidím v nich přínos a širší využití. BluTacho všechno z toho splňovalo. Kolegové odvedli skvělou práci, aplikace je na světě, řidiči si ji stahují a Volvo Trucks nám dalo důvěru, které si vážíme,“ řekl David Pátek.

(lan)

Foto: DC NEST

spinner