Veřejná doprava

​Siemens posílil dobíjecí infrastrukturu elektrobusů v Ostravě

2.4. – Divize Siemens Smart Infrastructure zajistila dobíjecí řešení pro Dopravní podnik Ostrava. Čtyři dobíjecí body, každý o jmenovitém výkonu 300 kW, 28 mobilních dobíjecích stanic a vysoko napěťová infrastruktura od společnosti Siemens tvoří technologické zázemí pro dobíjení největší flotily elektrobusů v České republice.

​Ve Středočeském kraji zdražuje jízdné v autobusech a vlacích zařazených do PID

1.4. – Ve Středočeském kraji ode dneška zdražuje jízdné v autobusech a vlacích zařazených do Pražské integrované dopravy (PID). Důvodem je růst nákladů na elektřinu a paliva. Nejvíc si cestující připlatí za krátkodobé jednorázové jízdné. Například nejlevnější meziměstská jízdenka na dvě pásma s platností čtvrt hodiny bude stát 20 korun místo dosavadních 14 Kč.

​Největší skupina tramvajových odborníků se sešla v Liberci

31.3. – Stovka odborníků na tramvaje, z toho zástupci všech tramvajových provozu v České republice i zástupci ze Slovenska a nejvýznamnější dodavatelé v této oblasti. Ti se dvakrát do roka schází jako odborná skupina tramvaje pod hlavičkou Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR). Tentokrát se jejich setkání konalo ve dnech 29. a 30. března v Liberci. Organizaci akce zajistil Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

​České dráhy a Plzeňský kraj představují modernizovanou RegioNovu pro Český les

30.3. – České dráhy, Plzeňský kraj a organizátor veřejné dopravy POVED včera v Plzni a v Domažlicích představily první z modernizovaných částečně nízkopodlažních jednotek RegioNova pro provozní soubor Český les, který obsahuje linky P32 Holýšov – Staňkov – Horšovský Týn – Poběžovice a P33 Domažlice – Poběžovice – Bělá n. R. – Bor – Tachov.

​Plzeňský kraj a Plzeň od dubna sjednocují pro vybrané kategorie slevy na jízdném

30.3. – Vybrané kategorie cestujících ve veřejné dopravě v Plzeňském kraji i v Plzni budou mít od 1. dubna shodné a jednotné slevy ve výši 50 procent na předplatné i na jednotlivé jízdenky. Půjde o mládež od 15 do 18 let, studenty 18 až 26 let, seniory nad 65 let, o osoby, které pobírají dávky v hmotné nouzi, peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek, lidi na rodičovské dovolené a o válečné veterány, řekli dnes novinářům zástupci kraje a města. Díky tomu, že kraj sjednotí slevy s Plzní, budou některé skupiny cestujících v regionálních vlacích a autobusech jezdit levněji než dosud.

​Vyšlo v DN č. 6

Ing. Radislav Kusák: Provozování elektrobusů bez podpory je dnes vzhledem k jejich ceně neekonomické

29.3. – V současné době se jedná o dalším zpřísňování emisních limitů také pro nákladní vozidla a autobusy. Jak tuto situaci vnímají dopravci, to nám přiblížil generální ředitel ČSAD Uherské Hradiště a viceprezident a předseda sekce osobní dopravy ČESMAD Bohemia Ing. Radislav Kusák.

Komunikaci společnosti Alstom v Česku a na Slovensku nově řídí Kateřina Pištorová

27.3. - Novou manažerkou komunikace a tiskovou mluvčí společnosti Alstom pro Česko a Slovensko se stala Kateřina Pištorová. V Alstomu zodpovídá za externí a interní komunikaci. Rozšířila řady manažerské a obchodní kanceláře se sídlem v Praze, do jejích kompetencí spadá také komunikace směrem k 1100 zaměstnancům ve výrobním závodě v České Lípě.

Veřejnou dopravu v Německu ochromí stávka, problémy budou mít i spoje s ČR

27.3. - Veřejná doprava v Německu se dnes prakticky zastaví kvůli stávce za vyšší mzdy. S problémy musí počítat statisíce lidí, kteří spoléhají na železniční, leteckou, lodní i místní dopravu. Potíže se nevyhnou ani cestujícím z Česka, některé mezistátní spoje podle Českých drah skončí na hranicích s Německem.

Praha chce na základě získaných dat zklidnit dopravu v širším centru města

27.3. - Praha chce na základě dat o dopravě, která sbírala v době opravy tramvajové trati mezi Malostranskou a Újezdem, zklidnit provoz v širším centru města. Data bude vyhodnocovat magistrát ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, Technickou správou komunikací a Operátorem ICT v následujících třech týdnech. Při oficiálním ukončení oprav tramvajové trati to včera novinářům řekl náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Nejlepší by podle něj bylo oblast Malé Strany pro průjezd v budoucnosti uzavřít.

Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do tendru na autobusové dopravce

24.3. - Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do čtvrtého, tedy posledního tendru na provozovatele autobusů Pražské integrované dopravy (PID), kteří budou jezdit od 1. prosince 2024. Do soutěže se kromě velkých firem přihlásili i malí a střední dopravci. V takzvané čtvrté vlně se vybírají dopravci pro devět oblastí, a to Příbrami, Sedlčan, Vlašimi, Říčan, Zdib, Úval, Dolních Břežan, Kolína a Nymburka. Na každou z oblastí připadá od čtyř do osmi nabídek. Doručené nabídky posoudí komise, která doporučí uzavření smluv s vybranými dodavateli, uvedly v tiskové zprávě organizace Ropid a Integrovaná doprava Středočeského kraje.

spinner