Logistika, spedice

​Logistické firmy postrádají talentované odborníky pro řízení dodavatelských řetězců

Nejpalčivější problém, který v současné době řeší logistické firmy po celém světě, je nedostatek nových talentovaných pracovníků. Tato skutečnost se pochopitelně projevuje i v oblasti dodavatelských řetězců.

​Výstavba logistických center čile pokračuje i v letošním roce, míra neobsazenosti dále klesá

Příznivé ekonomické prostředí v České republice i v letošním roce motivovalo firmy k dalšímu rozvoji obchodních aktivit. Developerské společnosti na tuto poptávku aktivně reagují, proto stále častěji přicházejí zprávy o nově zahajované výstavbě industriálních hal především v blízkosti hlavních dálničních tahů. Realitní společnosti jsou také úspěšné v oblasti pronájmů, kdy firmy poptávají jak velké prostory, tak i menší jednotky do 500 metrů čtverečních. Podobný trend očekávají hlavní hráči na trhu i v druhém pololetí letošního roku, do budoucna tedy hledí s optimismem.

Aktuality ze světa 24/2017 Premium

Aktuality ze světa 24/2017

1.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Konkrétní pohled na stav vývoje svého elektro-trucku poskytl výrobce nákladních aut MAN odborným novinářům. Došlo k tomu na testovací trase mnichovské výrobny. Testovala se souprava, kterou tvořil tahač TGS s návěsem pro suchý substrát a nákladní vůz na bázi TGM se shrnovacími stěnami.

​Tesco a NAY rozšiřují plochy v logistických parcích na Slovensku

28.8. – Hned dva logistické parky společnosti Prologis na Slovensku hlásí rozšíření. Společnost Tesco si v Prologis Parku Galanta-Gáň pronajme 146 500 metrů čtverečních a největší specializovaný prodejce elektroniky na Slovensku, společnost NAY, podepsala novou nájemní smlouvu na 7800 metrů čtverečních v Prologis Parku Bratislava.

​Logistická firma DB Schenker otevřela sklad v Ústí u dálnice D8

26.8. – Mezinárodní logistická firma DB Schenker otevřela v Ústí nad Labem nové sklady k zásobování zákazníků na severu Čech, v Německu a dalších zemích. Původní sklad měla firma v Děčíně, do zóny Severní Předlice se přesunula kvůli napojení na hotovou dálnici D8, která spojuje Prahu a Drážďany. Logistický terminál na poslední volné ploše v zóně postavila firma ve spolupráci se společností NYYLO za více než 100 milionů korun. „Stěhovalo se na jaře, teď už je plný provoz," uvedl ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.


​Co přinesl červenec 2017 v dopravě

Řešení odchodu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie sice na politické úrovni od doby oficiálního britského podání počátkem jara do počátku léta skoro nepokročilo, avšak evropské i britské dopravní obory již nejsou tak zdrženlivé ve svých přístupech jako před několika měsíci. Naopak – své náměty a požadavky formulují dosti jasně a mnohdy naléhavě.

​Internetový přepravce Zaslat.cz koupil konkurenta ChytrýBalík.cz Premium

​Internetový přepravce Zaslat.cz koupil konkurenta ChytrýBalík.cz

25.8. – Brněnský internetový přepravce Zaslat.cz koupil dosavadního konkurenta ChytrýBalík.cz. Firma získala stoprocentní podíl. Obě strany se dohodly, že cenu nebudou komentovat. V tiskové zprávě to uvedl mediální zástupce Zaslat.cz Martin Chládek. Podle něj tím společnost posiluje své postavení na domácím trhu a hodlá letos utržit přes 40 milionů korun.

​GLS otevřela dvě nová depa a navyšuje kapacitu téměř o třetinu

25.8. – Přepravní společnost GLS posiluje svoji síť v České republice. V červenci zprovoznila dvě nová regionální depa, v Klatovech a v Šumperku. V Česku tak nyní disponuje v odvětví expresní balíkové přepravy nejhustší sítí 19 dep. K letošnímu plánovanému posílení celkové odbavovací kapacity o 30 procent přispěje i rozšíření stávajících poboček a centrálního překladiště.

​DACHSER hledá proaktivní řešení pro městskou logistiku

21.8. – Neustálé dopravní kongesce, omezení přepravy a omezení parkování a vedle toho narůstající emise skleníkových plynů, prachu a CO2 výrazně ovlivňují dopravu a zásobování v mnoha městských aglomeracích. Města také stále častěji zavádějí omezení pro osobní i nákladní vozidla. Například Paříž nebo Stuttgart čelí každodennímu zatížení vozidly nebo omezení přístupu k vozidlům poháněným dieselovým motorem. Proto se logistické a přepravní společnosti snaží hledat nové způsoby distribuce tak, aby vyhovovaly potřebám evropských měst a nezatěžovaly životní prostřední.

Aktuality ze světa 23/2017 Premium

Aktuality ze světa 23/2017

21.8. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Na kontejnerové trase z Dálného východu do Severní Ameriky zaznamenala liniová rejdařství v posledních týdnech výrazná zvýšení. Podle ukazatele Shanghai Index SCFI šly sazby nahoru pro lodění ze Šanghaje na východní a západní pobřeží USA o více než 20 respektive 30 procent. Tržní úroveň se podle SCFI se zlepšila na 1687 USD na západní pobřeží USA a 2985 USD na pobřeží východní za TEU.

spinner