DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Logistika, spedice

​Gebrüder Weiss podporuje výuku letecké dopravy

5.6. – Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní v Masné ulici v Praze vytvořili nadšenci z řad učitelů a žáků již v roce 2015 dva letecké simulátory. Využívají je při výuce leteckého zaměření oboru Provoz a ekonomika dopravy. Společnost Gebrüder Weiss částečně přispívá finančními prostředky na provoz jednoho z nich – letadlového simulátoru B737NG a umožňuje tím jeho využití i žákům základních škol.

​DB Schenker zkracuje doručování zásilek díky zjednodušeným celním postupům

2.6. – Méně administrativy a záruka rychlého celního odbavení – to jsou hlavní důvody, které vedou zákazníky k tomu, aby agendu celní problematiky svěřili specialistům z DB Schenker. Ta nyní úspěšně obhájila odbornou celní certifikaci AEO F. Zákazníci tak mají i nadále záruku přednostního, rychlého a jednoduchého odbavení svých zásilek.

​DACHSER spustil novou linku do Rakouska

2.6. – Mezinárodní logistický provider DACHSER zahájil provoz nové přímé linky sběrné služby z Brna do rakouského Grazu. Reaguje tím na zvýšenou poptávku českých exportérů po distribuci do jižního Rakouska a do Slovinska.

​Společnost Bohemia Cargo spustila nový objednávkový portál

2.6. – Už před dvěma roky registrovala logistická společnost Bohemia Cargo zvýšený zájem o přepravu dílčích (tzv. LTL) zásilek. Zájem vygradoval až k vytvoření specializovaného objednávkového portálu www.ltlportal.cz. „Snažíme se zachytit trend a několik měsíců jsme ladili tuto platformu, díky které si naši zákazníci objednají službu jednodušeji,“ říká Jiří Šindler, obchodní ředitel Bohemia Cargo.

​Nový nízkozdvižný vozík STILL ECU 15 C se hodí i do těsných skladových uliček

29.5. – K přepravě zboží v rámci skladu nebo v obchodě či jako pomocník do nákladního vozidla, zejména pokud se musí břemena nakládat a vykládat pomocí zvedací plošiny, se dobře hodí nový vozík pro horizontální přepravu lehčích břemen na krátké vzdálenosti, který nedávno představila společnost SILL. S novým ručně vedeným nízkozdvižným vozíkem STILL ECU 15 C lze přepravovat břemena do hmotnosti 1,5 tuny.

​Aktuality ze světa 14/2017 Premium

​Aktuality ze světa 14/2017

29.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Předsedkyně představenstva společnosti HHLA (Hamburger Hafen und Logistik) Angela Titzrath hodlá spojit oba dceřiné intermodální podniky Polzug a Metrans. „Naše činnosti na intermodálním úseku přispěly v minulých letech rozhodujícím způsobem k pozitivním výsledkům HHLA. Chceme přitom kvalitu naší nabídky dále zvyšovat. Proto, za předpokladu souhlasu našich dozorčích grémií, spojíme od 1. ledna 2018 operativní činnosti našich drážních podniků Polzug a Metrans do jednoho podniku pod vedením Metransu,“ uvedla.

​Klub logistiky SSL diskutoval o bezpečnosti v logistice

29.5. – Bezpečná logistika – to bylo letošní první téma Klubu logistiky, který se uskutečnil v květnu v prostorách Vzdělávacího centra Univerzity Pardubice v Praze. Účastníci Klubu diskutovali o aspektech vzniku rizik v logistice a možnostech účinné prevence.

​Španělská společnost Azkar rebranduje na DACHSER

23.5. – Mezinárodní logistický provider DACHSER integroval svoji španělskou dceřinou společnost Azkar Group do své evropské sítě pozemních přeprav před čtyřmi roky. Nyní se národní organizace na Pyrenejském poloostrově přejmenují na DACHSER Spain a DACHSER Portugal.

​DB Schenker otevřel v Grazu nejmodernější terminál na jih od Alp

23.5. – Logistická společnost DB Schenker otevřela v Rakousku nové logistické centrum poblíž Grazu (Štýrský Hradec). Investice za 25 milionů euro zdvojnásobí jeho skladovou plochu ve Štýrsku a vytvoří až 250 nových pracovních míst. První zásilky přivezly kamiony do nového terminálu ve městě Graz-Wundschuh již po necelém roce od poklepání na základní kámen.

​Speciální systém pomůže optimalizovat spotřebu energie

23.5. – Společnost CTP si dlouhodobě klade za cíl udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Vedle využívání LED osvětlení firma nedávno zavedla v CTParku Hranice speciální inteligentní systém měření. Systém automaticky sbírá údaje o spotřebě ze všech nastavených měřidel v krátkých intervalech a následně vyhodnocuje naměřené hodnoty a porovnává je vůči standardní spotřebě. Data jsou následně importována do interního softwaru CTP, kde s nimi mohou jednotliví nájemci dále pracovat. Řešení šetří životní prostředí, čas i finanční prostředky.

spinner