DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

Komentář: Co přinesl říjen 2017 v dopravě

Začátek letošního podzimu přinesl také utěšenou úrodu dopravních a logistických seminářů, konferencí a kongresů, a to v měřítku národním i mezinárodním, včetně akcí celosvětových. Začneme-li na domácím hřišti, vidíme, že Dopravní noviny ve spolupráci se Svazem spedice a logistiky SSL pořádají v rámci osvědčené dlouhodobé spolupráce hned dva užitečné podzimní semináře pro podnikové praktiky. Ten první se týkal ochrany osobních údajů ve smyslu nařízení EU, druhý se zabývá třetí vlnou systému evidence tržeb a jejích dopadů na logistickou praxi.


​DPD ještě před vánoční sezónou zprovozňuje nová depa

17.11. – Společnost DPD je připravena na vánoční sezónu, kdy se počet přepravovaných zásilek pravidelně výrazně zvyšuje. Vzhledem ke stále větší oblibě online nákupů je i letos očekáván enormní nárůst. Aby počty balíčků v tomto omezeném časovém období nebyly navýšeny nekontrolovaně a přepravce tak mohl doručovat v nejvyšší možné kvalitě, domluvilo se DPD na objemech balíků se svými největšími zákazníky. Pro exponovanou oblast Prahy jsou navíc oproti loňskému roku otevřena dvě nová depa.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - říjen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

5th TransPolandTran­slogistica – MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA 8. – 10. LISTOPADU

ELA informuje o páté dopravní a logistické výstavě, která proběhne ve Varšavě letos v listopadu. Výstava dá návštěvníkům příležitost, aby se seznámili s posledními produkty a řešeními, jež jsou k dispozici na trhu

​Průzkum DPD: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, Evropané digitální peněženkou

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti DPDgroup Češi při nákupu na internetu nejvíce preferují platbu bankovním převodem, tuto možnost využívá 58 % z nich. Podobně to mají Poláci (52 %) a Estonci (68 %). V České republice 48 % lidí upřednostňuje platbu kartou online a 47 % lidí dobírku.

​Největší distribuční centrum Tchibo ve střední a východní Evropě vyrostlo u Chebu

Už téměř dva měsíce funguje distribuční centrum Tchibo pro objednávky z e-shopu naplno. Dokončením druhé části výstavby v Panattoni Parku Cheb se pronajímatelná plocha zvýšila z 39 tisíc metrů čtverečních na 73 tisíc metrů čtverečních. V Chebu tak vyrostla druhá největší logistická hala v ČR a největší distribuční centrum společnosti Tchibo ve střední a východní Evropě.

​Asociace pro elektronickou komerci: 88 procent Čechů nakupuje na internetu pravidelně

Česká e-commerce prožívá další úspěšný rok. Drtivá většina české internetové populace nakupuje on-line dlouhodobě, dále však narůstá četnost nákupů. Polovina zákazníků tak už v průběhu roku nakoupí v e-shopech alespoň desetkrát ročně, čtvrtina dokonce patnáctkrát. Ukázal to aktuální výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK) v rámci tradiční studie E-commerce Survey, kterou asociace zveřejnila na konci září.

​Zelená logistika šetří životní prostředí i firemní náklady

Změna klimatu neškodí jen životnímu prostředí, ale i hospodářství. V letech 1980 až 2013 byly podle European Environment Agency (EEA) nahlášeny klimatem způsobené škody ve výši 400 miliard €. Stále více výrobních a obchodních firem si proto stanovilo za cíl snížit své vlastní emise CO2.

​Elektromobily a „zelená“ vozidla rozvážejí zásilky a balíky už i v ČR

Vozidla kurýrních, balíkových a expresních služeb najezdí ročně nepočítaně kilometrů. A vyprodukují také nemalé emise CO2. Proto také pro většinu z nich stojí téma elektromobility a využívání vozidel na alternativní pohon v popředí zájmu. Některé z oslovených firem již „čistá“ vozidla a elektromobily vyzkoušely, jiné se využitím alternativních paliv pro pohon svých vozidel intenzivně zabývají a porovnávají jejich výhody a nevýhody.

​DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku

15.11. – Přední světová logistická společnost DB Schenker otevírá v hlavním městě Španělska své největší logistické centrum na Pyrenejském poloostrově. Nový domov pro vnitrostátní a mezinárodní kamionové, letecké a námořní přepravy se rozkládá na ploše 60 tisíc metrů čtverečních. Představuje investici ve výši 22 milionů eur, což dokazuje odhodlání společnosti pokračovat ve svém růstu na zdejším trhu.

​Skupina GLS si obnovila a rozšířila certifikáty kvality a ochrany ISO

15.11. – ISO certifikáty pro systémy managementu kvality a ochrany životního prostředí byly v celé skupině GLS obnoveny na následující tři roky. Celoevropský poskytovatel balíkové přepravy rovněž získal certifikát GDP (osvědčených distribučních postupů pro přepravu farmaceutických výrobků) v dalších dvou zemích.

spinner