Logistika, spedice

Koncept Road Team pomáhá vytěžovat vozový park malých a středních dopravců

Za posledních šest let, od doby, kdy v Česku začala poskytovat své služby společnost CEE Logistics z Pardubic, se dopravní a logistický trh podle jejího generálního ředitele Josefa Nového každým rokem mění. Firma se během relativně krátké doby dokázala zařadit mezi stabilní hráče na trhu, stala se součástí skupiny CEE Logistics Group, jejímž cílem je provozovat pod jednou hlavičkou firmy s vlastní značkou, silnou pozicí v daném segmentu logistiky, a přesto v rámci skupiny dostatečně autonomní, a vyvinula mimo jiné i unikátní koncept Road Team.

Nové ergonomické vozíky zvyšují výkon překládky, k dispozici jsou i s Li-Ion bateriemi

Poté, co výrobce STILL uvedl loni na trh nové nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky pro stojícího řidiče konstrukční řady SXH 20 a SXD 20, představila nedávno firma odpovídající stroje pro sedícího řidiče, které jsou vhodné pro přepravu na střední a velké vzdálenosti.

​Nezbytní pomocníci při výrobě cukrovinek i klimatizací

Ačkoli podle odhadů odborníků se zákazníci s pohony vozíků na Li-Ion akumulátory teprve seznamují, někteří již vozíky s alternativním pohonem nasadili do svých provozů a vyzkoušeli je v praxi. Přinášíme dva příklady z míst, kde slouží vozíky od společnosti Toyota Material Handling.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - srpen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

CENU ELA 2017 PRO PROFESIONÁLA ROKU ZÍSKAL JOSH START

Josh Start je čelným pracovníkem podniku Wilson James z Velké Británie: je šéfem logistického centra v Colnbrooku, jež se nachází těsně u největšího britského letiště Heath-row. Svou kariéru zahájil v armádě, stal se zde mimo jiné logistickým trenérem afghánské armády a byl hodnocen jako velmi kvalifikovaný mladý muž.

​Holding Šmídl kupuje NIKA Logistics

7.9. – Český logistický holding Šmídl se v září rozrůstá o dopravní firmu NIKA Logistics. Šmídl zakoupil sto procent jejích akcií od průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Prodej zahrnuje veškerý hmotný majetek společnosti i obchodní závazky. Šmídl chce NIKA Logistics dále rozvíjet a rozšiřovat. Cena kontraktu je neveřejná.

​Aktuality ze světa 25/2017 Premium

​Aktuality ze světa 25/2017

7.9. – LETECKÁ DOPRAVA – Lucemburská nákladní letecká společnost Cargolux rozšiřuje počet svých existujících afrických destinací o Douala (Kamerun) a Lubumbashi (Demokratická Republika Kongo, DR Kongo). Lety na Lubumbashi startují 15. září 2017, na Douala 3. října 2017. 

Alza, DB Schenker, MD logistika a další inovátoři na fóru LOG-IN 2017

7. 9. – Nadcházející fórum LOG-IN se uskuteční ve středu 18. října 2017 opět v reprezentativních prostorách kongresového centra České národní banky v Praze. Akci obohatí řada špičkových odborníků i firem, kteří se podělí o své kompetence, jak efektivně a inovativně může logistika fungovat.

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu Premium

​Sektor potravinářské logistiky děsí dopady brexitu

4.9. – Téměř polovina (47 procent) firem, které působí ve Velké Británii v oblasti zásobování trhu potravinami (jídlem a nápoji), má vážné obavy z dopadu brexitu na zaměstnanost. Více než třetina (36 procent) oslovených podniků očekává, že po odchodu Velké Británie z EU ztratí možnost zaměstnávat pracovníky ze zemí Evropské unie. 


​DHL Supply Chain zavádí do logistiky chytré brýle

4.9. – Společnost DHL Supply Chain úspěšně dokončila globální pilotní projekty pro využití rozšířené reality a zavádí řešení Vision Picking do dalších svých skladů na celém světě jako nový standard ve vychystávání zboží. Zaměstnanci DHL nosí chytré brýle, které postupně promítají pracovní instrukce a pokyny do zorného pole uživatele, například kde se nalézá hledaná položka a na jaké místo na vozíku ji má umístit. Tím odpadá potřeba písemných návodů.

​V centru pozornosti výrobců: vozíky s Li-Ion pohonem

Do popředí zájmu výrobců manipulační techniky se dostávají vozíky s lithium-iontovými akumulátory. Německý výrobce Jungheinrich získal nedávno objednávku na více než tisíc vozíků s lithium-iontovými bateriemi, což je vůbec největší kontrakt na světě na vozíky s těmito bateriemi, zástupci Linde Material Handling zase oznámili, že do konce roku plánují výrazné rozšíření nabídky vysokozdvižných vozíků s protizávažím právě s pohonem lithium-iontovými bateriemi.

spinner