DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

​Vánoce jsou zatěžkávací zkouškou českého trhu skladových prostor

27.11. – Přípravy na vánoční svátky startují na trhu s moderními skladovými prostory již na přelomu srpna a září, kdy do tuzemských skladů začíná proudit první zboží určené pro vánoční trh. Zátěžový test přichází v listopadu v podobě Dnů dopravy zdarma (13. –15. listopadu), Black Friday (24. listopadu) a Cyber Monday (27. listopadu). Sezóna pro maloobchodní společnosti a jejich logisty vrcholí ve dvou týdnech před Štědrým dnem (letos od 11. – 22. prosince).

​Služba GLS doručení balíků v daném časovém rozmezí se rozšiřuje do 17 zemí

27.11. – Společnost GLS posiluje flexibilní doručování balíků napříč Evropou, které ocení nakupující na internetu již mezi 17 evropskými státy. Služba FlexDeliveryService příjemce předem informuje o časovém okně doručení a dovoluje jim zdarma změnit adresu a čas doručení nebo vyzvednutí balíku. V ČR je s touto službou možné odesílat a přijímat zásilky prozatím pro 12 států Evropy.

​Zásobování prodejen ROSSMANN nově zajišťuje DHL Supply Chain

27.11. – DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku koncernu Deutsche Post DHL, získal v České republice nový kontrakt. Zajišťuje distribuci zboží z centrálního skladu obchodního řetězce s drogistickým zbožím ROSSMANN v Úžicích u Kralup nad Vltavou do všech jeho moravských poboček.

​Aktuality ze světa 34/2017 Premium

​Aktuality ze světa 34/2017

25.11. - SILNIČNÍ DOPRAVA – Již na jaře očekávaný 8. návrh změn nařízení o nasazování dlouhých nákladních aut (25,25 m) se nyní nachází v připomínkách spolkových zemí a svazů. Potvrzuje to německé spolkové ministerstvo dopravy. Návrh předpokládá, že do tzv. Pozitivního seznamu budou zařazeny další trasy. 

DPD chce během pěti let investovat půl miliardy korun Premium

DPD chce během pěti let investovat půl miliardy korun

25.11. – Expresní dopravce DPD v Česku od letoška do roku 2021 investuje do rozvoje infrastruktury téměř půl miliardy korun. Investice směřují zejména do nových dep a procesů souvisejících s doručováním.

​DACHSER otevřel dvě další linky do Německa

23.11. – Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil nové linky sběrné služby do středního a severního Německa. Nově vyráží z Kladna každý den přímé linky do Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku a umožňují tím ještě rychlejší dodání zboží k našim západním sousedům. DACHSER tak rozšířil počet svých linek sběrné služby v České republice na 89.

​Od května 2018 se zpřísní ochrana osobních údajů, připravte se na to!

Ještě pár měsíců zbývá do okamžiku, než nabude účinnosti evropská směrnice o ochraně osobních údajů. Konkrétně se tak stane 25. května 2018. Jelikož sankce za porušení směrnice jsou poměrně značné, měl by se každý subjekt na novou směrnici řádně připravit. Obecné informovanosti pomohl i seminář na téma ochrany osobních údajů, který společně uspořádaly Svaz spedice a logistiky ČR a Dopravní noviny.

​GEFCO má novou pobočku v Řecku

20.11. – Společnost GEFCO, globální hráč v segmentu průmyslové logistiky a přední evropský poskytovatel logistických služeb pro automobilový průmysl v tomto měsíci oficiálně zahájil činnost své nové pobočky v Řecku. Ta bude poskytovat know-how skupiny v oblasti globálních logistických řešení určených k podpoře výrobců.

​Gebrüder Weiss otevřel v Jerevanu nové stálé zastoupení

20.11. – Přepravní a logistická společnost Gebrüder Weiss oznámila, že oficiálně otevřela své nové stálé zastoupení v arménském hlavním městě Jerevanu. Minulý týden o tom informovala marketingová manažerka Gebrüder Weiss v České republice Šárka Hálová.

​Dopravní svazy zveřejnily požadavky na spolkovou vládu

Nákladní doprava a logistika jsou nosné pilíře německé ekonomiky a základ blahobytu společnosti. Pro tento ekonomický sektor tvořený převážně středně velkými firmami je důležité, aby i v budoucnu byly zajištěny jasné, spravedlivé a spolehlivé rámcové podmínky. Čtveřice svazů činných v oblasti dopravy, spedice a logistiky (AMÖ, BGL, BWVL a DSLV) vypracovala seznam požadavků pro následující, 19. legislativní období nově sestavované spolkové vlády.

spinner