Logistika, spedice

​V Panattoni Parku Pilsen West vyrostlo nové distribuční centrum společnosti Sony DADC

29.9. – Až 300 nových pracovních míst vznikne v Panattoni Parku Pilsen West díky investici společnosti Sony DADC. Developerská společnost Panattoni Europe pro ni vybudovala nové distribuční centrum pro DVD a CD nosiče.

​Skupina GEFCO hlásí nárůst zisku o více než 25 procent

25.9. – Logistická skupina GEFCO dosáhla v 1. polovině letošního roku rekordního obratu ve výši 2,262 miliardy €, což představuje meziroční nárůst o 1,9 %, a zisku před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 115 milionů € (nárůst o 25,8 %).

Aktuality ze světa 27/2017 Premium

Aktuality ze světa 27/2017

25.9. – SILNIČNÍ DOPRAVA/INFRAS­TRUKTURA – Zahraniční řidiči kamionů obcházejí ve velkém platnou povinnost platby mýtného, která v Norsku existuje pro těžká nákladní auta od roku 2015. Norský svaz podniků autodopravy NLF měl toto podezření již delší dobu, a proto provedl prověření 300 průjezdů zahraničních vozidel na čtyřech místech výběru mýtného.

​UPS umožní obchodníkům větší kontrolu při vracení zboží

22.9. – Společnost UPS spustila online aplikaci UPS Returns® Manager, která umožní internetovým obchodům nastavit vracení zásilek zákazníky v souladu s jejich strategií. Firemní zákazníci UPS nyní mohou sami spravovat vracení zásilek bez potřeby integrace nových technologií do vlastních IT systémů. Uživatelé mohou vytisknout etikety pro vrácení zásilky jak ze stránek ups.com tracking (v internetové i mobilní verzi), tak z e-mailového upozornění.

​DACHSER získal certifikaci AEO

21.9. – Společnost DACHSER Czech Republic získala certifikát AEO (Authorized Economic Operator) – Oprávněný hospodářský subjekt. Uděluje ho česká celní správa a jeho platnost je smluvně uznávaná v celé Evropské unii i třetích zemích. Toto mezinárodní osvědčení potvrzuje, že se jedná o solventní, spolehlivou společnost splňující náročná bezpečnostní kritéria, a umožňuje zjednodušení celních formalit a rychlejší celní řízení. DACHSER získal nejvyšší stupeň certifikace AEOF.

​CEVA Logistics bude zásobovat supermarkety Carrefour

18.9. – CEVA Logistics, jeden z předních poskytovatelů řešení pro zásobovací řetězce, získal od francouzského globálně působícího obchodního řetězce Carrefour hlavní kontrakt pro distribuci v pařížském regionu. CEVA Logistics bude zajišťovat denní dodávky nealkoholických nápojů a suchého sortimentu do téměř šesti desítek supermarketů

Aktuality ze světa 26/2017 Premium

Aktuality ze světa 26/2017

18.9. - LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu kolem zakázaných dohovorů o cenách se Německá dráha dohodla se společnostmi Singapore Airlines a Qantas o náhradě škod. Tímto získal koncern dosud celkem více než 100 milionů USD na náhradách škod od různých členů tak zvaného kartelu leteckého zboží.

​V Pavlově přibyla další hala pro logistiku, výstavba pokračuje Premium

​V Pavlově přibyla další hala pro logistiku, výstavba pokračuje

13.9. – V Pavlově u Prahy přibyla další hala, slouží převážně švýcarské logistické společnosti Panalpina, která si prostory pronajímá od developerské společnosti Panattoni Europe. Výstavba v lokalitě pokračuje, v plánu je i pokračování obchvatu Pavlova. Při otevření prostor to řekl ředitel Panattoni pro Českou a Slovenskou republiku Pavel Sovička.

​Kühne + Nagel rozšířil centrum LCC ve Vratislavi

12.9. – Logistický koncern Kühne + Nagel otevřel v polské Vratislavi rozšířené centrum pro logistické služby LCC (Logistics Control Centre), které se opírá o vylepšenou infrastrukturu a posílený tým pro integrovanou logistiku. Cílem je vylepšit pozici firmy na trhu.

​GEFCO v Česku a na Slovensku má společné vedení

12.9. - Společnost GEFCO v České republice a na Slovensku nově řídí Aleksander Raczynski, který poslední čtyři roky vedl pobočku v České republice. Nově vzniklý geografický region má více než 1200 zaměstnanců a díky dynamice hospodářského růstu patří do TOP 3 v rámci celé skupiny GEFCO.

spinner