DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Logistika, spedice

​UPS chce do roku 2025 zvýšit počet vozidel na alternativní pohon

30.6. – Společnost UPS zveřejnila plán navýšit počet vozidel s alternativním pohonem a vyspělými technologiemi ve flotile a zároveň posilovat důvěru v obnovitelné zdroje energie. Tyto cíle, zahrnuté ve firemní Zprávě o udržitelnosti 2016, podpoří závazek UPS do roku 2025 snížit absolutní množství emisí skleníkových plynů u celosvětového pozemního provozu o 12 procent, což je cíl stanovený pomocí metodologie schválené iniciativou Science Based Targets.

​DB Schenker staví obří ostrovní logistické centrum pro Mercedes Benz

27.6. – Logistická společnost DB Schenker a provozovatel přístavu Duisburger Hafen AG položili základní kámen logistického centra v přístavu v německém Duisburgu. V hale o rozloze 100 tisíc metrů čtverečních plánuje DB Schenker konsolidovat, balit a rozesílat komponenty pro výrobu a náhradní díly pro celosvětovou výrobu dodávek Mercedes Benz. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil Erich Staake, předseda představenstva duisport Group, Dr. Thomas Böger, člen představenstva DB Schenker Německo, starosta Duisburgu Sören Link a za Daimler AG Dr. Jörg Homering, manažer logistiky Mercedes-Benz divize dodávkových vozů.

​Raben otevřel nový sklad u Hořovic

27.6. – Logistická společnost Raben Logistics Czech minulý týden uvedla do provozu novou skladovací halu v Panattoni D5 Hořovice Parku. Vybudoval ji průmyslový developer Panattoni Europe. V budově o velikosti 24 tisíc metrů čtverečních se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy. Poskytovatel komplexních logistických služeb a skladování Raben Logistics Czech se do nových prostor stěhuje z nedaleké stávající haly a díky relokaci získá jednotný prostor a skladovací objem navíc. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTIKA JAKO VĚDA – OTÁZKY VÝZKUMU KOLEM PRŮMYSLU 4.0

ELA uvádí, že s ohledem na podstatné změny v ekonomice a ve společnosti, jež jsou dány čtvrtou průmyslovou revolucí, je nezbytné najít nové postavení logistiky jako disciplíny i jako vědy. Témata jako internet věcí a služeb, big data nebo autonomní řízení jsou nedílně propojena s logistikou dneška. V tomto procesu se logistika jako věda a jako hospodářský sektor neřídí jenom aplikacemi, ale stále více vývojem základních metod, algoritmy a technikou.

​Společnost P3 plánuje další výstavbu v Horních Počernicích

19.6. – Společnost P3 expanduje a začne ve svém logistickém parku P3 Prague Horní Počernice stavět dvě nové haly o celkové rozloze 25 500 metrů čtverečních. Reaguje tak na rostoucí poptávku v lokalitě, která je už nyní, díky přímému napojení na D10 a pražský dálniční okruh, jedním z nejvýznamnějších moderních logistických center, jež nabízí optimální poměr dostupnosti a poskytovaných služeb.

​Aktuality ze světa 17/2017 Premium

​Aktuality ze světa 17/2017

19.6. - KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarský operátor kombinované dopravy Hupac a čínský chemický podnik Markor vypravily v polovině května první vlak ze severozápadní Číny do Německa a Francie. Dopravil 82 kontejnerů s chemickými produkty a byl 800 metrů dlouhý. „Plánujeme zvládnutí trati dlouhé osm tisíc kilometrů za 18 dní. Přitom přecházíme hranice šesti států “ řekl Silvio Ferrari, produkční šéf Hupacu.

​DHL rozšiřuje spolupráci s módním průmyslem

15.6. – Největší mezinárodní poskytovatel logistických služeb na světě, společnost DHL rozšiřuje svou spolupráci s mezinárodním módním průmyslem a zintenzivňuje své aktivity v oblasti e-commerce. DHL realizuje společně s několika módními organizacemi po celém světě individuálně koncipované iniciativy, které pomáhají módním firmám vylepšovat své mezinárodní dodavatelské řetězce a rozvíjet své obchodní aktivity na nových trzích. Mezi nové partnery DHL patří oborová sdružení Council of Fashion Designers of America (CFDA), British Fashion Council (BFC) a Camera Nazionale della Moda Italiana (CNMI) v Miláně.

Aktuality ze světa 16/2017 Premium

Aktuality ze světa 16/2017

14.6. - EXPRESNÍ SLUŽBY – Silně rostoucí čínský podnik sektoru KEB (kurýrní, expresní, balíkové služby) YTO Express přebírá 62 procentní podíl na spedičním a logistickém podniku On Time Logistics (Otel) z Hongkongu. Hodlá jej využít pro své mezinárodní expanzní plány. On Time Logistics má 52 kanceláří v 17 zemích a obsluhuje zákazníky ve 150 zemích. Experti potvrzují, že v současnosti asijští logistici získávají jiné logistiky v regionu, aby získávali přístup k mezinárodním obchodům.

​Yanfeng Automotive Interiors otevřel v CTParku Planá nový výrobní závod

13.6. – Světový výrobce a dodavatel řešení automobilových interiérů Yanfeng Automotive Interiors minulý týden slavnostně otevřel svůj nový výrobní závod v jižních Čechách. Vedení společnosti a zástupci CTP uvedli do provozu nový moderní závod v CTParku Planá nad Lužnicí. Výrobce hodlá v regionu postupně nabídnout přes 500 nových pracovních míst.

​Nejlepším logistickým parkem v ČR je SEGRO Logistics Park Prague

13.6. – SEGRO Logistics Park Prague obdržel již podruhé za sebou titul Nejlepší logistický park v České republice. Ocenění potvrzuje nejen vysokou kvalitu samotného parku, ale také vyzdvihuje vynikající služby zákazníkům, které poskytuje tým správy nemovitostí.

spinner