DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

​FIATA a GS1 se dohodly na těsnější spolupráci

Mezinárodní federace spedičních svazů FIATA podepsala s organizací pro globální standardy GS1 memorandum o porozumění s cílem vytvořit rámec pro další spolupráci.

​BVL a WEF zveřejnily Bílou knihu logistiky v éře digitalizace

Spolkový svaz logistiky BVL ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem WEF zpracoval dokument (tzv. Bílou knihu) k dopadům čtvrté průmyslové revoluce na zásobovací řetězce.

​Objem letecky přepravovaného zboží trhá rekordy

12.12. – Množství letecky přepravovaných zásilek je stále na vzestupu, kapacity leteckých společností však na současný stav nestačí. S vytížením se potýkají zejména letiště v Asii, které přepravují zásilky směrem do Evropy. Celou situaci také komplikují kapacity na evropské straně. Logistické společnosti tak i nadále musí čelit těmto problémům, aby zvládly doručit zásilky včas. DB Schenker v tom pomáhá silná pozice na trhu a vedle nasmlouvaných komerčních kapacit i vlastní charterová letadla.

​Developer P3 podepsal iniciativu Global Compact zaměřenou na udržitelnost podnikání

12.12. – Společnost P3 se jako jeden z prvních evropských průmyslových developerů aktivně účastní výzvy OSN Global Compact, největší světové iniciativy zaměřené na udržitelnost podnikání. Signatáři iniciativy se svým podpisem zavazují k tomu, že do svých firemních strategií začlení Deset zásad pro oblasti lidských práv, práce, životního prostředí a boje proti korupci.

Aktuality ze světa 35/2017 Premium

Aktuality ze světa 35/2017

6.12. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Švýcarský obchodník s potravinami Pistor nasazuje do provozu první švýcarskou 40 tunovou elektrickou nákladní soupravu. Vozidlo vyvinul a postavil švýcarský podnik E-Force One. Oba podniky uvedly do silničního provozu elektrické nákladní auto již v roce 2015. Od té doby zásobuje s těmito auty město Luzern a střední Švýcarsko.

Daniel Priban (TimoCom): Automatizace objednávek je důležitým krokem k realizaci Logistiky 4.0

Poskytovatel IT služeb pro dopravu a logistiku, německá společnost TimoCom, spustil letos novou platformu TC Transport Order, která zjednodušuje proces poptávek a objednávek a představuje důležitý krok k digitalizaci dopravy a logistiky v praxi. O podrobnostech jsme hovořili s ředitelem jeho české pobočky Danielem Pribanem.


​Panattoni Europe předala KION Group druhou výrobní halu

5.12. – Z Panattoni Parku Stříbro se stává významné české centrum automatizace, výroby s vysokou přidanou hodnotou a vlajková loď Průmyslu 4.0. Developer Panattoni Europe tam právě dokončil druhou budovu pro KION Group, renomovaného světového výrobce manipulační techniky. Nová hala o velikosti 23 tisíc metrů čtverečních bude vyrábět dopravníkové systémy Dematic.

Cargo-partner dodal část nové výrobní linky do závodu Kia

5.12. – Části nové výrobní linky v hodnotě 3,2 milionu € do závodu společnosti Kia Motors ve slovenské Žilině přepravovala společnost cargo-partner. Nadrozměrná zásilka obsahovala stroje, které byly přepravovány v pěti kontejnerech: dvou 40’ flat, dvou 40’ hc a jednom 20’ kontejneru.


​Linde MH vyrobil jubilejní světově nejúspěšnější vysokozdvižný vozík

1.12. – Elektrický vysokozdvižný vozík Linde řady 386 se stal nejvíce vyráběným vysokozdvižným vozíkem svého druhu na světě. Montážní linku opustil jubilejní vozík s pořadovým číslem 111 111. Důvody tohoto úspěchu jsou dva: bezkonkurenční všestrannost vozíků a legendární spolehlivost.

​Společnost PPL zažila rekordní Black Friday a chystá se na Vánoce

30.11. – Blíží se Vánoce a pro přepravce začíná nejsložitější období roku. Začátek nákupní mánie začal už od poloviny listopadu, což souvisí s akcí Black Friday, kdy celá řada obchodníků nabízí výrazné slevy. Společnost PPL zaznamenala v listopadu nárůst přepravených zásilek o 48 procent oproti loňskému roku a minimálně stejný nárůst je očekáván i v předvánočním období.

spinner