Logistika, spedice

​DACHSER prohlubuje spolupráci se skupinou Siemens

6.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal spolupráci se společností OEZ ze skupiny Siemens. Pro tohoto lídra v oblasti výroby středních a velkých jističů bude DACHSER zajišťovat přepravy, skladování a služby s přidanou hodnotou, a to v nové hale, kterou OEZ staví ve svém areálu v Letohradu. DACHSER zde investuje přibližně 26 milionů korun do skladového vybavení a vytvoří 45 nových pracovních míst.

​Společnost Linde MH otevřela nové Centrum pro repase vozíků v České republice

5.10. – Společnost Linde Material Handling slavnostně otevřela svůj nejmodernější závod pro repase manipulační techniky ve Velkých Bílovicích nedaleko Brna. Druhý největší světový výrobce vysokozdvižných vozíků využívá ve svém novém centru nejmodernější technologie, jako jsou digitálně propojené systémy využívající čárové kódy pro sledování stupně prováděné repase u každého vozíku.

​Geis nemusí přispívat na ztrátu České pošty

5.10. – Společnost Geis Parcel CZ vyhrála soudní spor s Českým telekomunikačním úřadem ohledně zařazení mezi poskytovatele poštovních služeb. Rozsudek přijal Nejvyšší správní soud v Brně a není proti němu odvolání.

​Investice UPS do sítě zrychlí přepravu zásilek nejen z ČR do Francie

5.10. – Společnost UPS oznámila řadu vylepšení své sítě a infrastruktury, která zkrátí dobu přepravy do Francie z osmi evropských zemí. Zákazníci z různých částí České republiky, kteří využívají službu UPS Standard®, což je nejekonomičtější služba pozemní přepravy společnosti UPS, budou nyní profitovat z rychlejší přepravy do Francie. Například přeprava zásilky z Prahy do Toulouse nyní potrvá dva dny namísto tří.

​Mgr. Michal Tobrman: „K přepravě využíváme nákladní vozidla, trajekty i železnici“

Tramvaje do Finska, Turecka nebo Lotyšska. Ale také vozy metra do Ruska nebo trolejbusy na Sardinii. To jsou jen některé z posledních zakázek skupiny Škoda Transportation, která samozřejmě tramvajemi či trolejbusy zásobuje i česká či slovenská města. Aby se vozidla dostala včas, a především bezpečně k zákazníkovi, musí výrobce zajistit často komplikovanou přepravu. O tom, jak logistika funguje, jsme hovořili s Mgr. Michalem Tobrmanem, vedoucím komunikace Škoda Transportation.

​DHL vybuduje a bude provozovat evropská distribuční centra společnosti Eaton

3.10. – Společnost DHL Supply Chain podepsala dlouhodobou smlouvu s globální společností Eaton, specialistou na řízení energií. Účelem smlouvy je vybudovat a provozovat v Evropě tři distribuční centra pro elektrotechnickou divizi společnosti Eaton.

Prologis prodal park Galanta-Gáň společnosti CNIC

3.10. – Prologis Park Galanta-Gáň mění majitele. Společnost Prologis prodala svůj slovenský park společnosti CNIC Corporation Limited, která je zcela vlastněna vládou Čínské lidové republiky. Prologis Park Galanta-Gáň o rozloze 240 tisíc metrů čtverečních logistických prostor třídy A sestává ze čtyř plně pronajatých budov. Prodej zahrnuje také budovu na míru o rozloze sedm tisíc metrů čtverečních, která aktuálně vzniká pro logistickou společnost poskytující služby v oblasti recyklace odpadních průmyslových plastů.


Aktuality ze světa 28/2017 Premium

Aktuality ze světa 28/2017

2.10. – LETECKÁ DOPRAVA – Společnost Lufthansa Cargo zvyšuje od 1. října ceny v průměru o pět až 10 procent. Na jednotlivých linkách jdou ceny nahoru ještě silněji. Uvádí to dopis člena představenstva pro prodej Alexise von Hoenbroecha a německého šéfa J.F.Pfaffa speditérům; podrobnosti se v něm ale neuvádějí. Manažeři Lufthansy zdůvodňují tím, že poptávka na trhu leteckého zboží se celosvětově citelně zvýšila.

​Balíkový přepravce GLS zavádí novou generaci doručovacích skenerů

29.9. – Původní skenery Motorola MC9596 pracujících v prostředí Windows nahrazují nové přístroje Honeywell CT 50 na platformě Android. Nové modely jsou přehlednější, snazší na obsluhu a velkou výhodou je také nižší hmotnost.

​DB Schenker přepravil sto tisíc tun materiálu pro tři elektrárny

29.9. – Přeprava sto tisíc tun materiálu o objemu 400 tisíc metrů krychlových zaměstnávala v posledních týdnech německý DB Schenker, který do konce září realizoval přepravy obřích komponentů, některých až o váze 500 tun. Všechny komponenty, včetně osmi plynových turbín, směřovaly na stavbu tří obřích elektráren společnosti Siemens AG v Egyptě. Každý z osmi bloků v každé elektrárně bude přitom složen z 248 obřích dílů.

spinner