DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů prosinec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

PŘÍPRAVA 13. EVROPSKÉHO VÝZKUMNÉHO SEMINÁŘE (ERS) O LOGISTICE

Seminář se uskuteční v nizozemském Rotterdamu ve dnech 17. a 18. května 2018. Proběhne ve spolupráci s odbornými časopisy Journal of Business Logistics (JBL) a International Journal of Logistics Management (IJLM), jakož i s Erasmus University. Posláním semináře ERS je uvést a diskutovat současná témata evropské logistiky.

​Co přinesl rok 2017 v dopravě

Celkově utěšená situace v národních ekonomikách se pozitivně odrážela prakticky ve všech dopravních oborech. S pokrýváním požadavků na dopravu měly některé obory dokonce značné problémy.

CTP expanduje v Maďarsku a posiluje tamější tým

4.1. – Developer CTP výrazně posuje svůj tým a pozici na maďarském trhu. Novým Country Managerem pro Maďarsko bude v pondělí jmenován Rudolf Nemes, pozici Senior Business Developer zaujal od začátku letošního roku István Pozderka. Primárním úkolem nově zformovaného týmu bude akcelerace růstu a posílení dosavadního místního CTP portfolia tak, aby se vytvořily základy pro udržitelnou budoucí expanzi.

Sklad v P3 Prague D8 dá Alza.cz prostor pro další růst

3.1. – Internetový gigant Alza stále roste a sílící poptávka zákazníků klade i vyšší nároky na logistické zázemí společnosti. To zdaleka nepokrývá pouze holešovická centrála, v okolí Prahy jí ho poskytuje průmyslový developer P3. Kromě dvou hal v parku P3 Prague Horní Počernice bude od ledna využívat také speciálně upravenou halu se systémem mezipater v P3 Prague D8. Obě logistická centra Alza.cz jsou navíc vybavená technologií, která jim pomáhá dodržovat standardní doby dodání.

​Aktuality ze světa 1/2018 Premium

​Aktuality ze světa 1/2018

2.1. - ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Symbolickým prvním přejezdem vlaku v polovině prosince uvedla hamburská přístavní správa nový drážní sklopný most přes vodní přístavní cestu Rethe do provozu. Největší most tohoto druhu v Evropě spojí do budoucna přístavní nádraží Hohe Schaar s přístavními podniky v Neuhofu i s kontejnerovým terminálem Tollerort.

PF 2018

Redakce Dopravních novin vám děkuje za přízeň, kterou jste nám věnovali v roce 2017, a do nového roku přeje hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů nejen v práci, ale i v soukromém životě.

​Firmy sázejí na digitalizaci a automatizaci, pomáhá řešit řadu logistických problémů

Český trh průmyslových nemovitostí v posledních letech výrazně roste. Přitom historicky nejnižší průměrná míra neobsazenosti 3,7% dokládá přetrvávající převis poptávky nad nabídkou. Navíc logistické společnosti a firmy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem pracovních sil, a musí proto na složitou situaci na trhu reagovat – vyšším důrazem na automatizaci.

Co přinesl listopad 2017 v dopravě

Před koncem roku jsme svědky řady završených odborných studií, které se dostávají podrobněji pod kůži některým aktuálním problémům a jevům a přinášejí návrhy na řešení. Podíváme se trochu blíže na některé z nich.

​DACHSER letos posílil hlavně v kontraktní logistice

DACHSER Czech Republic letos odbaví přes milion zásilek o celkové hmotnosti přesahující 540 tisíc tun a očekává nárůst obratu o 9 procent na přibližně 2,6 miliardy Kč. Logistická firma v letošním roce posilovala zejména v oblasti kontraktní logistiky. Výsledky oznámili na tiskové konferenci v Praze na začátku prosince generální ředitel DACHSER Czech Republic Petr Kozel a obchodní a marketingový ředitel firmy Jan Polter.

​Ing. Petr Rožek, Ph.D. (SSL): Velkým úspěchem je znovuzískání certifikace FIATA Spediční expert

Jako velice šťastné období hodnotí Dr. Petr Rožek své roční působení v čele Svazu spedice a logistiky ČR. To i mnohé další zaznělo v následujícím rozhovoru, když se pokusil zhodnotit činnost SSL v uplynulém roce a poodhalit plány svazu pro ten nadcházející.

spinner