DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Logistika, spedice

​UPS bude dodávat světu nejlepší evropská vína

1.8. – Společnost UPS rozšiřuje své přepravní služby u alkoholu, vína a piva zaměřené na spotřebitele na celém světě. S využitím některé z přepravních služeb UPS Express™ nebo Standard® si mohou znalci vína nechat své oblíbené kartony vína poslat domů přímo z vinice.

​V Panattoni Parku Cheb expanduje logistická společnost DHL

1.8. – Průmyslový developer Panattoni Europe buduje v Chebu nové distribuční centrum pro logistickou společnost DHL Supply Chain. V budově o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních najde práci až 200 lidí z Chebska a okolí. Skladovat tu budou zboží předního výrobce a distributora kosmetiky. Investor by měl zahájit provoz na začátku příštího roku. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje.

​Lagermax rozšiřuje spolupráci s vídeňským přístavem Premium

​Lagermax rozšiřuje spolupráci s vídeňským přístavem

31.7. – Vídeňská přístavní společnost Hafen Wien, která je součástí skupiny Wien Holding, rozšiřuje skladovací plochy pro automobily pro logistický koncern Lagermax a jeho dceřiné firmy Autoservice Wien a Frikus. Areál se rozroste o další tři tisíce metrů čtverečních. 

​Aktuality ze světa 21/2017 Premium

​Aktuality ze světa 21/2017

30.7. – LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu ohledně letištních poplatků na frankfurtském letišti mezi leteckou společností Lufthansa a provozovatelem letiště dochází k prvním smírným řešením. Oba podniky podepsaly dohodu o krátkodobém snížení nákladů.

​Společnost Alutech se přestěhuje do Panattoni Parku Pilsen West

27.7. – Průmyslový developer Panattoni Europe ve spolupráci se společností CBRE postaví u Plzně novou logistickou halu na skladování hliníkových konstrukcí pro běloruskou společnost Alutech Systems, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat. V průběhu letošního roku vyroste v Panattoni Parku Pilsen West budova o rozloze 4 554 metrů čtverečních.

​Aliance I AM přijala poziční dokument o digitalizaci

27.7. – Členové aliance I AM, která si klade za cíl podpořit ekonomický růst prostřednictvím kooperace různých druhů dopravy a logistického sektoru, se koncem června sešli v Amsterdamu, kde projednali hlavní priority pro rok 2018: Jednotný dokument pro nákladní dopravu – konektivita a intermodalita – získávání talentovaného personálu a školení zaměstnanců pro lepší zvládání změn na trhu.

​DHL Supply Chain získala v ČR nového zákazníka, firmu Ricoh

24.7. – Společnost DHL Supply Chain začala na základě tříleté smlouvy poskytovat společnosti Ricoh logistické služby pro celý region střední Evropy. Tímto krokem logistický operátor navázal v České republice na dlouhodobou spolupráci a partnerství mezi společnostmi DHL a Ricoh v globálním měřítku, která byla zahájena již v roce 1994. V Evropě provozuje DHL pro společnost Ricoh dva sklady v nizozemských městech Bergen op Zoom (dokončené zboží) a Schiphol-Rijk (servisní díly). Nový český sklad se nachází v Pohořelicích nedaleko Brna.

​Nová webová aplikace pomáhá provozovatelům ParcelShopů společnosti GLS

24.7. – Balíkový přepravce GLS má v současné době v Česku přes 150 ParcelShopů a vyjednává o otevření dalších. Provozovatelům obchodů, kde si mohou zákazníci vyzvednout nebo i podat balík, usnadňuje práci nová webová aplikace.

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

​GEFCO oznámilo personální změny

17.7. – Logistická skupina GEFCO jmenovala nového člena svého výkonného výboru a zároveň změnila kompetence dvou dosavadních členů. „Při tomto novém uspořádání bude skupina GEFCO těžit z užší spolupráce mezi jednotlivými odbornými úseky. Tím chceme zvýšit efektivitu, dosáhnout dalšího růstu na klíčových trzích a garantovat výkonnost našich divizí,” komentoval změny předseda správní rady skupiny GEFCO Luc Nadal.


spinner