Logistika, spedice

​Exportní firmy vidí budoucnost optimisticky Premium

​Exportní firmy vidí budoucnost optimisticky

16.10. – Optimismus a nárůst exportu v následujících dvanácti měsících. To jsou hlavní výsledky 26. Vlny Exportního výzkumu DHL, který firma zveřejnila minulý týden. Exportní výzkum již od roku 1999 mapuje názory nejvýznamnějších českých exportních firem na aktuální exportní trendy, jejich zkušenosti s obchodováním na zahraničních trzích, očekávání a hodnocení budoucího vývoje. Výzkum se provádí na základě dotazování ředitelů a členů top managementu 300 českých exportních firem, které náhodným výběrem z exportní databáze zajišťuje společnost GfK.

​Ekol otevřel 63. námořní hraniční bránu Turecka, terminál Yalova Ro-Ro

16.10. – Na počátku října začal sloužit exportérům nový terminál Yalova Ro-Ro společnosti Ekol. Po dvou letech právních procesů a stavebních prací na terminálu, nyní pomáhá firmám, které dovážejí / vyvážejí do/z Turecka nebo ho používají jako logistické centrum pro jiné destinace, například pro Blízký východ.

​Zájem čínských logistických firem o český trh roste

16.10. – Tři velké čínské logistické společnosti si v uplynulých 18 měsících pronajaly v ČR téměř 100 tisíc metrů čtverečních nových skladů, přičemž pronájem 68 tisíc metrů čtverečních ve VGP Parku v Jenči společností 4PX Express (logistický operátor čínské e-commerce firmy Alibaba) se řadí mezi největší letošní nájemní transakce. Zájem čínských firem o český trh logistických a industriálních nemovitostí nadále roste, aktuálně je v jednání několik dalších významných transakcí.

​KFC společně s DHL a QSL mění svůj dodavatelský řetězec ve Velké Británii

12.10. – Společnost KFC pověřila v rámci svého průkopnického kroku poskytovatele logistických služeb DHL a QSL řízením dodávek a distribucí gastronomických produktů, balení a potravin pro více než 850 restaurací po celé Velké Británii. Cílem společnosti KFC je zásadním způsobem změnit distribuci na britském trhu v oblasti gastronomických produktů a služeb.

​Trh s industriálními nemovitostmi v ČR vzrostl za pět let o 66 procent

10.10. – Trh s průmyslovými a logistickými nemovitostmi prošel za posledních pět let kompletní proměnou. Celkový objem logistických a skladových prostor se v tomto období zvýšil o 66 procent, a to v důsledku silného růstu e-commerce a maloobchodu. Vyplývá to z průzkumu Barometr, který zveřejnila společnost Colliers International na začátku října.

​Aktuality ze světa 29/2017 Premium

​Aktuality ze světa 29/2017

9.10. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Řecký přístav Pireus je na dobré cestě k tomu, aby se stal středomořským námořním hubem. Zaznělo to na nedávné konferenci „Belt and Road Forum for International Cooperation“, která proběhla v Pekingu. Společnost Cosco Shipping, která bude přístav provozovat minimálně do roku 2052, buduje Pireus jako strategickou křižovatku své námořní Hedvabné cesty.

Hermes otevřel ve střední Anglii obří logistické centrum

Logistický koncern Hermes za přítomnosti více než 200 obchodních partnerů a zaměstnanců otevřel v srpnu v anglickém Rugby (hrabství Warwickshire ve střední Anglii) své dosud největší evropské logistické centrum, které je schopné odbavit denně rekordních 1,5 milionu balíků.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - září 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA A CHYSTANÉ ÍRÁNSKÉ DOPRAVNÍ A LOGISTICKÉ FÓRUM

S ohledem na íránské speciální podmínky po otevření dveří mezinárodnímu obchodu je velmi důležité zásadně zlepšit i jeho obchodní atmosféru a strategii. Znovu rozjetí národní ekonomiky v řadě oblastí bude s určitostí záviset na rozvoji dopravního sektoru na národní úrovni a jeho významné roli při naplňování hlavních cílů íránského plánu rozvoje do roku 2025.

​Vozidla s telematikou a práce s řidiči jako základ podnikání

Vlastní moderní logistické zázemí, 75 převážně nízkoložných souprav a má kolem sta zaměstnanců. Taková je stručná charakteristika ryze rodinné firmy Blažek a synové, s. r. o., ze Stružnice u České Lípy, která začínala v roce 1991 s několika sedmitunovými vozidly a dnes je největším silničním dopravcem bez zahraničního kapitálu na Českolipsku a jedním z nejvýznamnějších na Liberecku.

​P3 staví v Horních Počernicích novou halu pro Sécheron Tchequie

6.10. – Rostoucí oblibu logistického parku P3 Prague Horní Počernice potvrzuje výstavba dalších dvou nových hal. Tu první právě začala stavět společnost P3 na míru svému stávajícímu klientovi, společnosti Sécheron Tchequie, spol. s r.o., která již v parku působí a nyní plánuje rozšíření výroby stejnosměrných trakčních měníren – to vyžaduje nejen investice do špičkových technologií, ale také nové prostory.

spinner