Logistika, spedice

​DB Schenker otevírá nové logistické centrum v Itálii

3.11. – Poskytovatel mezinárodních logistických služeb DB Schenker zahájil provoz nového centra v Bologni, které vyniká především energetickou úsporností a šetrností k životnímu prostředí. Do komplexu o rozloze 11 tisíc metrů čtverečních investoval 10 milionů eur a posílil tak svoji pozici na italském trhu. V areálu se nachází celkem 90 nakládacích ramp, 2 600 metrů čtverečních kanceláří a 22 tisíc metrů čtverečních venkovní plochy.

​Společnost DHL byla oceněna titulem „Skvělé místo pro práci“

2.11. – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel expresních přepravních služeb, je osmým nejlepším místem pro práci v globálním hodnocení zaměstnavatelů v roce 2017 od společností Great Place to Work® a FORTUNE. Žebříček 25 nejlepších zaměstnavatelů ukazuje, že přední světoví zaměstnavatelé investují do svých zaměstnanců, vytváří motivující a angažovanou firemní kulturu a poskytují atraktivní příležitosti pro rozvoj talentu.

​Společnost FM Logistic vstoupila na vietnamský trh

31.10. – FM Logistic potvrzuje svoji strategii rozvoje a nadále směruje část svých investic do rozvojových zemí. Po založení pobočky v Číně v roce 2004, akvizicích v Brazílii v roce 2013 a v Indii v roce 2016, nyní společnost otevřela svoji historicky první pobočku ve Vietnamu, kam doprovodila svého dlouholetého zákazníka Auchan Retail.

​Městská logistika pocítí nedostatek vhodných nemovitostí Premium

​Městská logistika pocítí nedostatek vhodných nemovitostí

30.10. – Poptávka po prostorách pro městskou logistiku v Evropě stále roste, zejména díky pokračujícímu boomu e-commerce. Počet balíkových zásilek má podle odhadu expertů stoupnout do roku 2021 o 69 procent. Internetové obchody chtějí přilákat další zákazníky spolehlivým doručováním „na poslední míli“, takže intenzivně hledají vhodné skladové prostory a distribuční centra ve městech i v jejich bezprostředním o­kolí.

​DB Schenker propojil 38 evropských zemí a zkrátil dobu dodání

30.10. – Plynulé propojení 430 poboček ve 38 evropských zemích a kratší dodací lhůty. To je výsledek rozšíření evropské sítě kamionové přepravy DB Schenker. Svým zákazníkům tak firma nabízí ještě rychlejší přepravu zboží a tím i lepší možnosti rozvoje jejich obchodní činnosti.

​Panattoni Europe připravuje rozsáhlý průmyslový prostor v Praze

23.10. – V Panattoni Parku Prague Airport II roste nová průmyslová budova, která v první fázi výstavby dosáhne rozlohy 25 tisíc metrů čtverečních. Pokud se však její budoucí uživatel rozhodne pro expanzi, industriální prostory se mohou rozšířit až na 45 tisíc metrů čtverečních. Půjde tak o potenciálně největší momentálně budovanou průmyslovou budovu v Praze.

​Hermes nabízí rychlejší expresní doručení a přesnější časová okna

23.10. – Expresní služba Hermes nabízí novou „superrychlou” noční přepravu WunschExpress, která u zásilek dodávaných v režimu Next Day umožňuje expresní doručení i v případě pozdějšího podání. Hermes je schopen dodat více než 90 procent zásilek do jednoho dne po převzetí.

​GEFCO pomohlo rozeběhnout elektrárnu v Rusku

Přeprava nadrozměrných nákladů s sebou vždy přináší celou řadu specifických řešení, která jsou často šita klientům na míru. Také společnost GEFCO nedávno dokázala, že si s těmito druhy přepravy dokáže bez problémů poradit, když její slovenská pobočka přepravila motorgenerátory pro kogenerační elektrárny až do dalekého Ruska.

​DACHSER založil firemní výzkumnou laboratoř při Fraunhoferově institutu IML

19.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER uzavřel partnerství v oblasti výzkumu s prestižním německým Fraunhoferovým institutem pro tok materiálu a logistiku IML. Logističtí experti ze společnosti DACHSER a vědci německého Fraunhoferova institutu IML tak spojili své síly a od začátku října společně pracují na výzkumných a vývojových projektech.

​Aktuality ze světa 30/2017 Premium

​Aktuality ze světa 30/2017

19.10.NÁMOŘNÍ DOPRAVA – U příležitosti 10 let fungování britské DCT v Gdaňsku byl prezentován nový investiční program pro tento polský přístav na hluboké vodě. Během příštích tří let má do něj natéct 65 milionů eur. Půjde kromě jiného o dva kontejnerové mosty, patřící k největším na světě a dále dva jeřáby RTG.

spinner