Logistika, spedice

​V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

13.11. – Společnost Gebrüder Weiss rozšířila své sídlo v Jenči u Prahy. Tři nové skladovací haly s celkovou plochou devět tisíc metrů čtverečních byly v říjnu úspěšně dokončeny a v nových prostorách jsou již uskladněné zásilky. Logistická společnost tím zdvojnásobila své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Investice se vyšplhaly na pět milionů €.

​Odborná konference Linde MH nastínil vývoj ekonomiky i budoucnost robotických vozíků

8.11. – Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH), světového výrobce manipulační techniky a poskytovatele logistických řešení, uspořádala na konci října pro svoje obchodní partnery zákaznickou konferenci. V prostorách zámku Štiřín se sešly osobnosti z důležitých oborů, například ekonomie, bezpečnostních technologií počítačových sítí, personalistiky, interní logistiky či sportu, aby promluvily o zajímavých tématech. Vystoupili takoví řečníci, jako Miroslav Singer, Václav Jirovský či Martin Doktor.

​Kurýři PPL v prosinci rozvezou více než 200 tisíc zásilek denně

8.11. – Předvánoční období je každoročně u kurýrních služeb tím nejhektičtějším. PPL odhaduje, že mezi 1. a 20. prosincem rozvezou kurýři průměrně 200 až 210 tisíc balíků denně. Vzhledem k obecnému trendu nákupu dárků na poslední chvíli a očekávaným komplikacím v dopravě, PPL svým zákazníkům doporučuje, aby si balíky objednávali s termínem předání k přepravě nejpozději do čtvrtka 21. prosince tak, aby zůstala vysoká pravděpodobnost doručení před Štědrým dnem.

Aktuality ze světa 33/2017 Premium

Aktuality ze světa 33/2017

7.11. – LETECKÁ DOPRAVA – Rusko má dobré letecké karty ve sporu s Nizozemskem. Sotva velmi krátce v úřadě se musí nová nizozemská ministryně infrastruktury Cora van Nieuwenhuizenová vydat na kluzký diplomatický parket. Rusko totiž hrozí tím, že uzavře svůj letový prostor pro nizozemské aerolinie, když ruská letecká společnost Air Bridge Cargo (ABC) nezíská požadovaná časová okna (slots) na amsterodamském letišti Chiphol.

​Kongres FIATA akcentoval bezpečnost a podporu světovému obchodu Premium

​Kongres FIATA akcentoval bezpečnost a podporu světovému obchodu

6.11. – Na začátku října se zástupci členských organizací sdružených ve svazu FIATA sjeli na pravidelný světový summit, tentokrát do malajsijské Kuala Lumpur. Výběr regionu a země nebyl náhodný, neboť jak Jihovýchodní Asie jako celek, tak Malajsie především, jsou oblastmi, které jsou nejsilněji postiženy aktuální konjunkturou a těží z rozvoje světového obchodu, což se samozřejmě mimo jiné obráží i na vzestupu dopravního a zasílatelského odvětví, jejich emancipaci v rámci země.

​Toughpady Panasonic pomáhají doručovat zásilky

6.11. – Nizozemská PostNL nově používá při doručování zásilek handheldová zařízení Panasonic. Největší společnost na doručování zásilek v Beneluxu nedávno podepsala smlouvu s Panasonic Computer Product Solutions na dodávku téměř pěti tisíc odolných handheldových zařízení Panasonic Toughpad FZ-N1. PostNL díky využití handheldových zařízení plánuje, že bude moci zákazníkům nabídnout lepší a rozsáhlejší sledování dodávek v reálném čase, a to od třídicích center až po adresu dodání.

​GEFCO a Dacia rozšířili spolupráci na další regiony

6.11. – GEFCO Rumunsko a producent automobilů Dacia rozšířily svou spolupráci na další trhy. Minulý týden to oznámili zástupci GEFCO Česká republika.

​PPL loni zvýšila tržby o sedm procent na 2,5 miliardy, zisk klesl Premium

​PPL loni zvýšila tržby o sedm procent na 2,5 miliardy, zisk klesl

6.11. – Kurýrní firma PPL CZ loni zvýšila tržby o sedm procent na 2,5 miliardy korun. Zisk ale meziročně klesl na polovičních 75 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Letos firma očekává další významný růst výkonů kvůli růstu spotřebitelské poptávky zejména v segmentu elektronického obchodu. V současnosti se chystá na předvánoční nápor, kdy v prosinci očekává nárůst objemu doručovaných balíků na dvojnásobných 200 tisíc zásilek denně.

​Nová distribuční centra Eaton pod taktovkou DHL

Tři evropská distribuční centra pro elektronickou divizi společnosti Eaton vybuduje a bude provozovat na základě smlouvy podepsané na konci září společnost DHL Supply Chain. Centra budou umístěna v Německu, ve Velké Británii a v České republice, kde bude současné distribuční centrum DHL rozšířeno.

​Francouzské zastoupení značky Krone otevřelo nové centrum v Lyonu

Francouzské zastoupení výrobce návěsů Krone otevřelo za přítomnosti přibližně 250 hostů z logistiky nové centrum v Lyonu nedaleko mezinárodního letiště Saint-Exupéry. V zahajovacím projevu předseda představenstva Bernard Krone řekl: „Stále se držíme naší strategie být co nejblíže zákazníkovi. Jako profesionální výrobce návěsů samozřejmě zajišťujeme i všechny související služby a nabízíme kompletní servisní balíčky.“

spinner