DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Logistika, spedice

Prologis zahájil spekulativní výstavbu u D8

1.2. – Nový objekt o celkové rozloze 28 300 m2 vyroste do poloviny roku v Prologis Parku Prague-Úžice. Spekulativní výstavbu zahájila developerská společnost Prologis v uplynulých dnech. Půjde o třetí budovu v aktuálně plně obsazeném parku.

Doprava se neobejde bez zahraničních pracovníků

V rámci realizace opatření č. 5 Akčního plánu pro nákladní dopravu a logistiku německé spolkové vlády provedl Spolkový úřad pro nákladní dopravu BAG ve spolupráci se spolkovým ministerstvem dopravy a digitální infrastruktury průzkum situace na pracovním trhu, a to včetně školení a vzdělávání pracovníků a pracovních podmínek řidičů v silniční nákladní dopravě, strojvedoucích a posádek říčních plavidel.

DACHSER investuje do rozvoje sítě v Evropě

Mezinárodní logistický provider DACHSER buduje a renovuje pobočky své logistické sítě. V loňském roce investoval 7 milionů € do dvou poboček ve Francii a za dalších 5 milionů € buduje nový logistický terminál na Slovensku. Renovací prochází i strategická pobočka ve středním Polsku. Rozšíření a nová výstavba mají ještě více posílit evropskou logistickou síť společnosti.

Aktuality ze světa 5/2018 Premium

Aktuality ze světa 5/2018

31.1. – LOGISTIKA  – Německé koncerny musí bilancovat jinak. Na jedné straně více dluhů, na druhé straně vyšší zisky podle EBIT – to jsou důsledky nových finančních pravidel IFRS 16, které platí pro Deutsche Post DHL. Logistický koncern z Bonnu používá již pro rok 2018 novou formu bilancování, tedy rok před jejím povinným zavedením. IFRS stanoví základní pravidla pro užívání, klasifikaci, prokazování a povinné údaje pro zákazníky (uživatele leasingu) a pro dodavatele (poskytovatele leasingu). Dotčeny jsou novým předpisem zejména koncerny s velkým pronajatým majetkem. Ty se nacházejí především v hospodářském sektoru doprava, kde leasingové financování hraje velkou a narůstající roli. Vedle Deutsche Post jde o Deutsche Bahn a letecké společnosti jako je Lufthansa.

GO! Express & Logistics hlásí nárůst exportních zásilek o 30 procent Premium

GO! Express & Logistics hlásí nárůst exportních zásilek o 30 procent

30.1. – Vedení společnosti GO! Expres & Logistics oznámilo za rok 2017 nárůst ve všech významných ukazatelích. Počet přepravených exportních zásilek se v roce 2017 oproti předchozímu období podařilo zvýšit o 30 procent a obrat narostl o 10 procent.

Prologis: obsazenost v Evropě dosáhla 96,6 procenta

25.1. – Prologis Europe dosáhl ke konci čtvrtého čtvrtletí velmi vysoké obsazenosti nemovitostí, která se ke konci roku pohybovala na úrovni 96,6 procenta. Společnost zároveň ve čtvrtém čtvrtletí podepsala nové nájemní smlouvy na prostory o rozloze 384 tisíc m2 a smlouvy o prodloužení nájmu na 650 tisíc m2 . Za celý loňský rok pak objem nových a prodloužených smluv dosáhl hranice 3,9 milionu m2. Výsledky firma oznámila v tiskové zprávě.

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě Premium

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě

24.1. – V rámci nového ekologického cíle skupiny Deutsche Bahn se DB Schenker zavázal snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 minimálně o 40 procent ve srovnání s rokem 2006. Cílem celé skupiny je pak snížení emisí uhlíku o polovinu.

Nové tahače pro MD logistiku

24.1. – Řidiči společnosti MD logistika převzali v polovině ledna v Pardubicích čtveřici nových tahačů řady DAF XF 460. Dvě vozidla budou přepravovat chladící návěsy a další dvě pak sklápěcí návěsy pro přepravu sypkých materiálů.

Zákazníci Mall.cz mohou nově sledovat doručování v zákaznickém účtu

23.1. – Mall.cz spustil novou službu s názvem Sledování objednávky, která zákazníkům umožňuje přehledné sledování stavu doručování objednaného zboží. Veškeré informace od objednání až do doručení zboží si nyní zákazníci snadno zobrazí přímo ve svém zákaznickém účtu. Mall.cz chce spuštěním nové služby ulehčit zákazníkům mnohdy komplikované sledování zásilek podle čísel u jednotlivých dopravců.

Aktuality ze světa 4/2018 Premium

Aktuality ze světa 4/2018

23.1. – VNIZTROZEMSKÁ PLAVBA – Řeka Rýn je krátce před zavřením. Stav vody se zde zvyšuje již po řadu dní. Podle „Rheinische Post“ je situace zejména napjatá v prostoru Kolína nad Rýnem. Plavba na úseku mezi Mondorfem a Dormagenem je možná jen omezeně. „Znamená to, že loď zde nesmí jet rychle a musí být stále dosažitelná přes rádio,“ sdělil mluvčí oznamovacího střediska vysoké vody. Stav vody v řece u Kolína nad Rýnem může zakrátko dosáhnout osmi metrů. Při 8,50 metru musí být plavba úplně zastavena. Spolková správa vodních cest, které přísluší dozor nad nimi, již zastavila dopravu na některých tocích. Nesmí se už jezdit na úsecích řek Neckar, Lahn, Mosela, Saar a Wesera. Podle zvyšování stavu vody na Rýnu je třeba počítat, že v nejbližší době bude zastavena plavba na úseku z Maxau do Kolína nad Rýnem.

spinner